Milašaičiuose vyko popietė BŠªK PILIETIŠKAS, BŠªK AKTYVUS LIETUVOS PILIETIS

2016-03-30

 

 

 

       Kovo 22-ą Milašaičių kaimo bendruomenėje vyko popietė – akcija „Būk pilietiškas, būk aktyvus Lietuvos pilietis“. Renginyje dalyvavo Milašaičių kaimo šeimų bendruomenės „Sruoja“ nariai ir Plungės Senamiesčio mokyklos Žaliųjų būrelio mokiniai su mokytoja Alma Šakiene.

       Susitikimo metu bendruomenės pirmininkė Rūta Endrijauskienė  supažindino  su Baltijos labdaros fondo vykdomu projektu „Gyvenu kaime – žinau savo vertę“. Kalbėjo apie tai, kad projekte dalyvauja trys Plungės rajono bendruomenės – Žlibinų kaimo bendruomenė,  Å½emaičių Kalvarijos bendruomenė „Gardai“ ir milašaitiškių „Sruoja“. Šis renginys – viena iš projekto veiklų  Milašaičių kaime.

       Susitikime su vietos gyventojais ir moksleiviais  buvo diskutuojama, kaip kiekvienas mūsų galime prisidėti prie darnios visuomenės plėtojimo, prie žemės saugojimo ir meilės jai skatinimo plačiojoje visuomenėje. Kaip būti aktyviu savo tėvynės piliečiu, suprantančiu ne tik savo teises, bet ir prisiimančiu atsakomybę už savo pareigas.

       Senamiesčio mokyklos mokiniai, Žaliųjų būrelio atstovai kalbėjo, kokios jau įgyvendintos pilietinės iniciatyvos, išsaugant žemę ateinančioms kartoms, kaip jaunimas supranta meilę Lietuvai, jos žemei.

       Diskutuota ir apie  tai, kaip suprantame  pilietiškumą, kas bendro ir kokie yra skirtumai tarp gyvenimo kaime ir mieste. Kokios vietovėje, kurioje gyvename, kylančios problemos saugant žemę, kaip skatinti meilę jai plačiojoje visuomenėje; kaip būti aktyviu savo tėvynės piliečiu, suprantančiu ne tik savo teises,  bet ir prisiimančiu atsakomybę už savo pareigas. Moksleiviai susipažino su bendruomenės gyvenimu kaime,  įgyvendintais projektais.  Džiaugėsi galėdami pajausti pavasario dvelksmą  žaisdami ant dirbtinės  žolės stadione.

       Susitikime dalyvavo viešnia p. V. Mineikienė, kuri supažindino su piešimo terapijos subtilybėmis, kalbėjo, kaip svarbu žmogui išsilaisvinti iš savo emocijų, kad galėtų gyvenime save išreikšti kur kas efektyviau. Kiekvienas dalyvis išreiškė  save, kaip visuomenės pilietį su savo savybėmis, kurios vėliau kuria bendrą  visumą.

       Prie vaišių vyko piešinių aptarimas. Buvo ieškoma bendrumo, pilietiškumo.  Kiekvienas ieškojo atsakymo, kas  yra pilietinės visuomenės dalyvis, o kas – tiesiog šalies gyventojas.

  

Alma Šakienė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.