Milašaičių kaimo bendruomenė kviečia į bendrą popietę – akciją „Būk pilietiškas, būk aktyvus Lietuvos pilietis”

2016-03-21

       2016 metų kovo 22 d. 13 val. Milašaičių kaimo bendruomenė kviečia į bendrą popietę -akciją „Būk pilietiškas, būk aktyvus Lietuvos pilietis“. Popietėje dalyvauja Milašaičių kaimo bendruomenės ir Plungės Senamiesčio mokyklos Žaliųjų būrelio nariai. Kovo mėnesį Senamiesčio  mokyklos mokiniai į amžins ant popieriaus lapų, kaip jie supranta meilę Lietuvai, kaip jie į sivaizduoja save kaip Tėvynės dalį . Susitikimo metu bus pristatyti visi piešiniai, autoriai turės galimybę pasisakyti apie savo darbus ir pristatyti pagrindinę piešinio mintį . Popietės pabaigoje numatoma kartu su Plungės Senamiesčio moksleiviais bei jų mokytoja suorganizuoti akcijos piešinių parodą Plungės Senamiesčio mokykloje. Tokiu būdu būtų siekiama suartinti kaimo ir miesto gyventojus bendram siekiui, skatinti pilietiškumo bei tautiškumo iniciatyvas, savivertės suvokimą, skirtingų amžiaus grupių piliečių galimybes bendrauti kaip pilietinės visuomenės dalyviams.

       Programa:

13.00 – 13.15 – susitikimo – renginio į žanginis žodis. Projekto „Gyvenu kaime – žinau savo vertę“ pristatymas, rezultatų aptarimas. Akcijos pristatymas,  kaip kiekvienas mūsų galime prisidėti prie darnios visuomenės plėtojimo, prie žemės saugojimo ir meilės jai skatinimo plačiojoje visuomenėje. Kaip būti aktyviu savo tėvynės piliečiu, suprantančiu ne tik savo teises, bet ir prisiimačiu atsakomybę už savo pareigas.

13.15 – 13.25 – Senamiesčio  mokyklos į gyvendintos pilietinės iniciatyvos, išsaugant žemę ateinančioms kartoms. Kaip jaunimas supranta meilę Lietuvai, jos žemei.

13.25 – 14.15 – Pilietiškumas ir bendruomeniškumas. Gyvenimas kaime ir mieste. Vietoje, kurioje gyvename, kylančios problemos saugant žemę. Vietos pavyzdžiai dėl esamų ir numatomų naujai rengti karjerų, vietos gyventojų, kaip piliečių, pilietinės pareigos ir iniciatyvos. Gyventojų, kaip piliečių, iniciatyvos stoka Lietuvoje. Kaip netapti „auka“, o būti aktyviu visuomenės veikėju. Kaip nebūti abejingais vieni kitiems, o tapti bendruomeniškais ir pilietiškais žmonėmis.

14.15 – 15.30 – Kaip supranti pilietiškumą ir gebi tai išreikšti piešinyje? Kiekvienas dalyvis atskiruose popieriaus lapuose kuria savo į sivaizdavimus, kas yra ir koks turėtų būti pilietiškas pilietis. Kaip padaryti žemę ir joje gyvenančius žmones laimingesniais?

15.30 – 18.00 – diskusija prie vaišių. Piešinių aptarimas. Bendrumo, pilietiškumo, tautiškumo, visuomeniškumo akcentų analizė. Kas yra pilietinės visuomenės dalyvis, o kas tiesiog šalies gyventojas?

 

Milašaičių kaimo bendruomenė „Sruoja“
Stalgėnų seniūnija, 
Plungės raj. savivaldybė
Tel. 8 692 30 696
 
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.