Miestelių gimnazijos NE UŽDAROMOS, o reorganizuojamos

2024-03-22
Alsėdžių gimnazija, pastatas
Alsėdžių gimnazija bus pervadinta į Plungės rajono Žemaitijos kadetų gimnaziją ir turės du filialus – Žemaičių Kalvarijoje ir Kuliuose

Reaguodami į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio „Facebook“ paskyroje pasirodžiusį ir sparčiai plintantį įrašą apie tai, kad nuo rugsėjo mėnesio Lietuvoje bus sunaikintos 86 gimnazijos,  tarp jų – ir Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus, Kulių ir Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos, konstatuojame, jog ši informacija – NEATITINKANTI TIESOS.

Žinant, kad nuo kitų mokslo metų mokykloms gali būti taikomas reikalavimas dėl 21 moksleivio klasėje ir tai, kad miestelių gimnazijos šio reikalavimo neatitiks, Plungės rajono savivaldybė iš anksto ėmėsi žingsnių, kad išsaugotų visas tris paminėtąsias gimnazijas.

2024 metų vasario 8 d. Plungės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo reorganizuojamos Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus, Kulių ir Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos. REORGANIZUOJAMOS, bet NE UŽDAROMOS.

Minėtuoju sprendimu, Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija nuo 2024 m. rugsėjo 1 d. reorganizuojama, prijungiant Plungės r. Kulių ir Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijas ir  įstaigos pavadinimą keičiant į Plungės rajono Žemaitijos kadetų gimnaziją. Kulių gimnazija ir Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazija taps šios mokyklos skyriais, visų pavadinimas – Plungės rajono Žemaitijos kadetų gimnazija. Ši pertvarka leis mokymo įstaigoms gyvuoti, nepaisant to, kad jose nebus reikalaujamo 21 mokinio klasėje. Kuliškiai moksleiviai ir toliau mokysis Kuliuose, kalvariškiai – Žemaičių Kalvarijoje, alsėdiškiai ir kitų rajono moksleiviai, siekiantys kadetinio ugdymo, – Alsėdžiuose.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.