Merui – padėkos vėliava iš Ukrainos

2023-05-17

Plungės rajono savivaldybės merą Audrių Klišonį aplankė ukrainietė Hanna Kryzhanovskaya, atvežusi dovanų iš Ukrainos – šios šalies gynėjų įduotą Lietuvos ir Ukrainos spalvų vėliavą, ant kurios sudėti ukrainiečių karių parašai. Ši vėliava – simbolinė padėka merui už Lietuvoje nupirktą ir Ukrainos gynėjams padovanotą sunkvežimį „Iveco“.

Šios istorijos pradžia – per Užgavėnes. Savivaldybės tarybos narė Alina Vičienė tuomet merui papasakojo apie Plungėje gyvenančią ukrainietę Hanną Kryzhanovskayją, renkančią pinigus sunkvežimiui, kuris reikalingas logistikos daliniui, kuriame dirba Hannos vyras. Susitikęs su ukrainiete ir sužinojęs, kad pinigų suaukota nedaug, meras Audrius Klišonis ėmėsi iniciatyvos sunkvežimį nupirkti už asmenines lėšas.

Tinkama transporto priemonė buvo surasta Klaipėdoje, nupirkta ir įforminta Hannos vardu. Sunkvežimis buvo sutvarkytas ir, iškvietus iš Ukrainos vairuotoją, išvyko į Lvivą. Iš ten Hannos vyras su juo išvyko į savo dalinį Mykolajive. Tiesa, sunkvežimis iškeliavo ne tuščias – į jį prikrauta suvirinimo aparatų, padangų, raktų, įvairių atsarginių dalių. Viskas supirkta pagal sąrašą, kurį merui buvo pateikę ukrainiečiai kariai.

Už pagalbą nuperkant ir sutvarkant automobilį meras dėkingas Egidijui Rapaliui (UAB „Litspringas“), Svajūnui Sungailai (UAB „Vensva“), Mantui Zepčiukui (UAB „Tornada servisas“).

Kaip pasakojo Hanna, jiedu su vyru penkerius metus gyveno ir dirbo Plungėje. Bet vos prasidėjus karui, vyras kartu su dar vienu tautiečiu išvyko ginti tėvynės. Šiuo metu Hannos vyras išsiųstas į priešakines linijas. „Dabar jie už 20 kilometrų nuo priešo. Būdami atvirame, lauke jie net mato vieni kitus. Iš Plungės parvarytą sunkvežimį vyras paliko draugams Mykolajive, o pats dirba su pikapu. Dažniausiai tenka sužalotuosius iš mūšio lauko vežti. Ir tai labai pavojinga“, – su ašaromis akyse pasakojo ukrainietė.

Hanna patikino, kad viskas, kas iškeliavo į Ukrainą, labai reikalinga jos gynėjams. Ir Ukrainos kariai už tai labai dėkingi. Kaip padėkos ženklą jie Hannai, kuri taip pat buvo trumpam grįžusi į savo gimtinę, įdavė vėliavą su Ukrainos gynėjų parašais.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.