Meras A. Klišonis dalyvavo plungiškių bendruomenės Izraelyje sueigoje (renginio nuotraukos)

2017-11-02


Siekdami neprarasti ryšio su gimtuoju miestu, Izraelyje gyvenantys plungiškiai kasmet organizuoja sueigą, kurioje aptaria per metus nuveiktus darbus bei bendradarbiavimo gaires kitiems metams. Džiaugdamiesi tvirta draugyste su Plungės rajono savivaldybe, į šiemet spalio 21 dieną vykusią sueigą jie pakvietė Plungės rajono savivaldybės merą Audrių Klišonį. Meras kvietimą priėmė ir į sueigą nuvyko savo atostogų metu.

Meras A. Klišonis vien per praėjusius metus porą kartų Plungės rajono savivaldybėje priėmė mūsų mieste viešėjusius šiuo metu Izraelyje gyvenančius, tačiau savo giminės šaknų nepamiršusius, plungiškius.

Vieno iš susitikimų Savivaldybėje metu meras A. Klišonis, sužinojęs apie Izraelyje, Ben Shemen miške, kasmet rengiamas plungiškių draugijos sueigas,  A. Glikmanui  įteikė parvežti  Plungės vėliavą ir paprašė ją garbingai iškelti per kitą draugijos susitikimą.   

Plungiškiai, gyvenantys Izraelyje, netrukus merui atsiuntė ne tik per tradicinę jų  sueigą iškeltos Plungės vėliavos nuotrauką, bet ir kvietimą atvykti į Izraelį, pabendrauti su susirinkusiais litvakais ir papasakoti jiems apie šių dienų Plungę.

Į Ben Shemin miške vykusią plungiškių sueigą A. Klišonį palydėjo Lietuvos ambasadorius Izraelyje Edminas Bagdonas, kuris merui papasakojo apie visas ryšį su ambasada užmezgusias išeivių iš Lietuvos bendrijas. Esą gausiausios yra išeivių iš Kauno, Šiaulių, Vilniaus krašto bendruomenės, tačiau bene aktyviausi – plungiškiai, kurių išskirtinis bruožas tas, kad kalbasi tik žemaitiškai.

Spalio 21 dieną Izraelyje į sueigą susirinko per 70 įvairaus amžiaus plungiškių. A. Klišoniui didžiausią įspūdį paliko trys 90-metės, kurios kartu mokėsi Plungės „Saulės“ gimnazijoje. Dvi iš jų gyvena Izraelyje, o viena į susitikimą atskrido iš Monrealio (Kanada).   

„Buvo malonu stebėti, kaip tokio garbaus amžiaus moterys dalijasi nuotraukomis ir kita informacija, kurią turi sukaupusios savo planšetiniuose kompiuteriuose“, – sakė meras.   

Iš Izraelio ir susitikimo su plungiškiais A. Klišonis parsivežė kuo puikiausius įspūdžius. Per sueigą merui teko pabendrauti su visais šiuo metu po įvairias tos šalies vietoves gyvenančiais, įvairias pareigas užimančiais, skirtingus darbus dirbančiais žmonėmis.  

„Vizito į Izraelį tikslas nebuvo užmegzti oficialias partnerystes, grįstas tam tikrais įsipareigojimais. Svarbiausia, manau, neprarasti ryšio su tais plungiškiais, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių gyvena kitose šalyse. Norisi, kad jų šaknys, sąsajos su gimta žeme išliktų ir ateityje. Labai svarbu palaikyti žmogišką santykį. Plungiškiams Izraelyje buvo labai įdomu išgirsti, kaip dabar atrodo jų gimtasis miestas, todėl vežiausi Plungės turizmo informacijos centro išleistus lankstinukus apie Plungę, žemėlapius su lankytinomis vietomis, papasakojau, kokios šventės vyksta, kokie pažintiniai renginiai. Manau, kad kitais metais švęsdami valstybės šimtmečio sukaktį, organizuodami tradicinę Plungės miesto šventę, turėtume į renginius kviesti ne tik oficialius Plungės miesto partnerius iš užsienio valstybių, bet ir plungiškius, šiuo metu gyvenančius kitur. Jei neturėsime tokių kontaktų, kalbos apie jų grįžimą neturi prasmės“, – pažymėjo meras.

Per kelias Izraelyje praleistas atostogų dienas A. Klišonis turėjo progos aplankyti ne tik šalies sostinę, bet ir kitus miestus, pabendrauti su žmonėmis.  

Plungės rajono savivaldybės inf.
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.