Mažosios Lietuvos kultūros sostinės atidarymo šventė Alsėdžiuose – su pilietiškumo dvasia!

2022-02-11
Alsėdžiai Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2022 Logo

Praėjusių metų vasarą paaiškėjus, kad 2022 metais Telšių regione Mažąja Lietuvos kultūros sostine taps Alsėdžių bendruomenė,  Alsėdžiuose prasidėjo didysis darbymetis! Kokie bus jo rezultatai, pamatysime baigiantis metams, o kol kas visas Alsėdžių bendruomenės ir vietos įstaigų dėmesys sutelktas į vasario 16-ąją numatytą šventę.

Šiemet ji Alsėdžiuose bus visiškai kitokia – skirta ne tik Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai, bet ir iškilmingam projekto „Alsėdžiai  – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė – 2022“ atidarymo koncertui.

Pasak projekto komandos, ruošiantis visus metus truksiantiems renginiams, negalima atsieti miestelio ir seniūnijos kaimų istorijos. Alsėdžiuose jaučiama išskirtinė pilietiškumo dvasia, todėl visus metus truksiantys renginiai bus vienaip ar kitaip susiję su pilietiškumo ugdymu ir savo krašto ateities kūrimu prisimenant praeitį.

2022-02-16 Alsėdžiuose

Būtent dėl šios priežasties iškilmingam atidarymo koncertui „ČIA gyvename MES“ pasirinkta neeilinė data – Vasario 16-oji. Be tradicinių renginių – pėsčiųjų eisenos į  Nepriklausomybės akto signataro Stanislovo Narutavičiaus dvarelį Brėvikių kaime, šv. Mišių miestelio bažnyčioje, Signataro S.Narutavičiaus kapo pagerbimo – vyks ir kiti renginiai.

Alsėdžiuose tikrai yra ką prisiminti. Vietos bendruomenė deda visas pastangas, kad miestelis būtų mielas čia gyvenantiems ir patrauklus pravažiuojantiems ar būsimiems naujakuriams. Būtent dėl to  nuo vasario 16-osios naujajame miestelio seniūnijos administraciniame pastate pradės veikti Alsėdžių pažinimo centras. Tai vieta, kurioje istorinės žinios pateikiamos naudojant interaktyvias šiuolaikines priemones.  Būtent šiame centre visi užsukusieji sužinos apie svarbiausias iškilias šio krašto asmenybes – Nepriklausomybės akto signatarus  Stanislovą Narutavičių ir Joną Smilgevičių, dailininką Kazį Varnelį bei kitas vietos įžymybes, lankytinas vietas.

Alsėdžių pažinimo centras stebina net seniausius vietos gyventojus:  vien informacija, kiek garbingų vyskupų rūpinosi šiuo kraštu, sudomins net labiausiai nuo istorinių datų nutolusius lankytojus. Pirmieji centrą galės aplankyti jau vasario 16-ąją, vėliau centras ir jo ekspozicija visus nuolat kvies užsukti į Alsėdžius, čia vyks ir gyvos istorijos pamokos rajono mokiniams bei įvairios edukacinės veiklos.

Šventinę dieną didžiausias dėmesys bus skirtas iškilmingam koncertui, kuris prasidės 18 valandą  gimnazijos vidiniame kiemelyje. Tikimasi, kad jokia epidemiologinė situacija nesutrukdys itin gražios ir prasmingos iniciatyvos bendradarbiaujant su Lietuvos Šaulių sąjungos Žemaitijos 8-osios rinktinės šaulių kuopomis, šaulišku orkestru, Žemaičių Kalvarijos kultūros centru ir jo filialu, Platelių meno mokykla, gimnazija ir jos ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo skyriais bendromis pastangomis ir vieningai parengtu repertuaru sukurti itin didingą, prasmingą bei įsimintiną renginį, kuriam prasidėjus bus pakelta iškilmingai plevėsuoti Mažosios Lietuvos kultūros sostinės vėliava!

Tai bus ženklas, kad šiais metais visi keliai veda į Alsėdžius, o norint pajusti čia tvyrančią pilietiškumo dvasią, reikia Lietuvos valstybės atkūrimo dieną būti Alsėdžiuose!

Alsėdžių – Mažosios Lietuvos kultūros sostinės – organizacinės komandos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.