,,Mažoji Melpomenė“ į Plungę sukvies šešių pasaulio šalių aktorius

2024-05-07

Gegužės 8-13 dienomis Plungės kultūros centre tryliktą kartą įvyks tarptautinis teatrų festivalis – kūrybinė laboratorija ,,Mažoji Melpomenė“. Festivalio iniciatoriai ir visų kūrybinių veiklų organizatoriai, kūrėjai Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“ ir jo vadovai Romas Matulis ir Sigita Matulienė.

Šiais metais festivalyje dalyvaus užsienio šalių teatrai iš Pietų Korėjos, Italijos, Danijos, Čekijos, Estijos bei teatrai iš Lietuvos: ,,Saula“ (Plungė), ,,Vaivorykštė“ (Jurbarkas), ,,Kompanija šauni“ (Šiauliai), ,,Budrugana Lietuva“ (Vilnius), ,,Iki“ (Ignalina), ,,Remarka“ (Molėtai), ,,Atžalynas“ (Kretinga). Festivalio dienomis bus parodyta 13 skirtingų, įdomių, aktualių, savo režisūriniais sumanymais išsiskiriančių spektaklių, skirtų vaikams, jaunimui ir visai šeimai.

Daugiau nei 200 aktorių per festivalio dienas, dalyvaudami įvairiuose klubuose, edukaciniuose užsiėmimuose, tradicinėje festivalio dalyvių ,,Žvaigždžių alėjoje“, masinėje šokių pamokoje Senamiesčio aikštėje, teatrinio meistriškumo laboratorijose, turės išskirtinę galimybę pasisemti naujų teorinių ir praktinių žinių, patobulinti savo įgūdžius. Su festivalio dalyviais vaidybos, scenos kalbos paslaptimis dalinsis aktorė Jūratė Martinaitytė, vaidybos ir ritmikos užsiėmimus ves kompozitorius, aktorius, režisierius Kristupas Biržietis, į improvizacijos ir vaidybos veiklas įtrauks aktorė, režisierė Livija Krivickaitė, scenos judesio, gatvės šokio mokys Artūras Iljinas UFO. Ne tik festivalio dalyviams, bet ir žiūrovams Gegužės 11 d. 10 val. Senamiesčio aikštėje vyks vieša Pietų Korėjos teatro ,,Beoksugol Theater Group“ teatrinio meno laboratorija, kurią ves režisierius Jang Chang Seok. Vyks  alternatyvaus roko, hip-hopo, soulo ir džiazo stiliumi grojančios grupės ,,Kedrostubùras“, jaunimo grupės ,,Sankaba“ ir Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos mušamųjų instrumentų ansamblio koncertai, laužų, bendrystės vakarai ir kitos smagios veiklos.

Kviečiame gegužės 9 – 13 dienomis atvykti į Plungę, į tarptautinį teatrų festivalį-kūrybinę laboratoriją ,,Mažoji Melpomenė“, kur teatrinis vyksmas įtrauks į kelionę stebinančiu teatro keliu, nes šių metų festivalio tema – kelias, kuris ir yra veikimo skatinimo būdas, kryptis į kiekvieno iš mūsų teatrinio vyksmo pripildytą gyvenimą.

Festivalio veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Plungės rajono savivaldybė, informacinis rėmėjas LRT Plius. Visa festivalio programa www.plungeskc.lt

Plungės kultūros centro inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.