,,Mažasis Suvartukas“ įvertintas ir tarptautiniu mastu

2015-08-07

 

 

 

       Liepos 16-19 dienomis Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijos „Mažasis Suvartukas“ (meno vadovė I.Baltikauskaitė) jaunimo ir jaunuolių grupės dalyvavo Katalonijos miesto muzikiniame teatre L‘Atlantida vykusiame tarptautiniame „33 Internacional de Misica de Cantonigros“ konkurse. Čia vyko chorų ir folkloro ansamblių konkursai. Suvartukiečiai parodę 12 minučių konkursinę programą iš 10 šalių užėmė garbingą III vietą. Pirmi buvo katalonai, antri gruzinai.

       Smagu, kad vienas geriausių šalies vaikų ir jaunimo šokių kolektyvų lieka pastebėtas ne tik Lietuvoje bet ir tarptautiniu mastu. Gautą piniginį prizą kolektyvas panaudojo turui į Eifelio bokštą. Šios kelionės metu jaunimas aplankė didžiausius Europos miestus, pamatė pagrindinius ir žymiausius objektus ir vietas. Pabuvo Prahoje ir aplankė seną miesto aikštę su Prahos laikrodžiu, Karlo tiltą, ŠV.Vito katedrą, Prahos pilį. Monakas nustebino savo prabanga, įspūdingomis jachtomis, mašinomis, grožiu ir švara. Kolektyvas pamatė žymųjį Monte Karlo kazino, Alberto II rūmus, pusdienį praleido Monako paplūdimiuose. Pakeliui į Barseloną aplankė įspūdingo grožio, aukštai kalnuose esantį Monserat vienuolyną. Barselonoje ,,Sagrada familia“ katedrą, Kolumbo paminklą, fontanus ir žinoma žymią naktinę ,,La Rambla“ gatvę. Paryžiuje aplankė Eifelio bokštą, Eliziejaus laukus, Triumfo arką, Notre Dam katedrą, Luvrą, Tiurli sodus.

       ,,Mažasis Suvartukas“ Europarlamentaro A.Guogos pagalba pabuvojo ir  Europarlamente Briuselyje. Paskutinis sustojimas buvo Berlyne, kuriame aplankė Reighstagą, Branderburgo vartus, Potsdamo ir Aleksandro aikštes. Pilni įspūdžių ir geros nuotaikos kolektyvas grįžo į Plungę.

       Truputį  pailsėję rugpjūčio pabaigoje suvartukiečiai vėl pradeda naują sezoną ir ruošiasi atstovauti Žemaitijos regionui rugsėjo 5 d. Utenoje vyksiančiame respublikiniame festivalyje skirtame Lietuvos Regioniniams metams paminėti.

       Visi nuo 4 iki 16 metų vaikai ir jaunimas, norintys šokti liaudišką šokį yra kviečiami prisijungti prie ,,Mažojo Suvartuko“ veiklos rugsėjo 1-10 d. 15 val. Plungės kultūros centre „Suvartuko“ šokių salėje. Telefonas pasiteiravimui 8 600 10310, vad. I.Baltikauskaitė.

 

Plungės KC inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.