Mažai kam žinomas tapytojas – režisierius Emilis Vėlyvis Plungėje

2020-05-29

 

 

Pasibaigus porą mėnesių pratęstai parodai „Nuo juoko iki beprotybės“, Vieno kūrinio galerija Plungėje birželio  1-30 dienomis pristato kino režisieriaus Emilio Vėlyvio tapybos kūrinį, kurį viešojoje erdvėje (Senamiesčio aikštė 5) galima apžiūrėti visą parą. Pristatymą organizuoja Kleopo draugija, bendradarbiaudama su VšĮ „Vandens bokštas“. Galerijos veiklą, skatindama kūrybines iniciatyvas, iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba per tolygios raidos programa. Apžiūrint kūrinį vitrinoje iš lauko pusės veidą dengiančios kaukės nėra privalomos.

Mažai kam žinoma, jog kino režisierius E. Vėlyvis, publikai pažįstamas kaip filmų trilogijos „Ze­ro“ bei ko­me­di­jos „Re­di­rec­ted“ autorius, meninės karjeros pradžioje, daugiau nei prieš dvidešimt metų, mokėsi Vilniaus dailės akademijoje ir pasižymėjo kaip talentingas bei perspektyvus tapytojas. Vieną iš jo baigiamojo bakalauro darbo kūrinių galima pamatyti Plungėje pristatomos parodos metu. Ekspresionistine maniera vėlyvojo Polio Gogeno taitietiško šedevro „Te Bourao II“ mėlynumą primenančiame fone dinamiškais potėpiais nutapyta raguoto gyvūno kaukolė, iš apačios ir jos šešėlis. Kompozicija pasižymi netradicinio požiūriu taško, savotiškos mistikos ir simbolinio portretavimo, samplaika. Suvaldytas laisvas potėpis byloja apie autoriaus valingumą bei gebėjimą teptuko judesiu išgauti išraiškingas smulkmenas, kurios jungiasi į bendrą didesnę visumą. Atspalvių skambesy išnyranti paveikslo harmonija byloje apie autentiškos jį sukūrusios asmenybės egzistenciją.

Pasak parodos koordinatoriaus Juozo Laivio, kalbant apie rodomo tapybos darbo meninę vertę būtina pažymėti, jog žiūrovui, norinčiam suprasti šio eksponato vertę, neišvengiamai tenka nardyti tarp dviejų režimų. Tai yra priešrežisūrinė tapyba ir potapybinė režisūra. Šios dvi pozicijos, kuriose funkcionuoja tas pats autorius, generuoja kūrinio gilumines reikšmes. Kaip ir kokias individualias paraleles pavyks įžvelgti ankstyvajame tapybos kūrinyje, būsimojo režisieriaus perspektyvoje klausimas lieka atviras.

Šių metų pavasarį planuoti E. Vėlyvio filmo „Piktųjų karta“ filmavimai Plungėje dėl karantino nukelti į rudenį, tačiau pasigrožėjimo tapyba atidėlioti neverta. Paroda veiks visą mėnesį, tad gero žiūrėjimo.


Kleopo draugijos informacija


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.