Mano šeima gali

2015-05-18

 

 

Nors Šeimos diena paskelbta gegužės 15-oji, Stanelių pagrindinėje mokykloje besimokančių vaikų šeimos į šiai dienai skirtą renginį rinkosi gegužės 16-ą, šeštadienį. Septynių šeimų, išdrįsusių susirungti varžybose „Mano šeima gali“, laukė kūrybiniai, protiniai ir sportiniai iššūkiai.

Prieš užduotis susirinkusiuosius pasveikino renginio vedėjai –  septintokė Deimantė Baubkutė ir penktokas Arvydas Reminas bei laikinai mokyklos direktoriaus pareigas einanti Kristina Pilitauskienė. Ji priminė, kad vienas svarbiausių dalykų žmogaus gyvenime yra šeima – iš pradžių ta, kurioje užaugame, vėliau ta, kurią patys sukuriame. O šeimos gyvenime svarbiausi – buvimas kartu, bendravimas, bendra veikla. Todėl reikėtų kaupti ne materialines vertybes, o prisiminimus apie bendras išvykas, kartu patirtus nuotykius. Tai toks turtas, kurio niekas negali atimti, kuris žmones suartina.

Renginio vedėjams išsiaiškinus, kad iššūkis yra ne raginimas kautis, o kvietimas draugiškai parungtyniauti, išrinkta nepriklausoma komisija, į kurią pateko mokyklos socialinė pedagogė Silva Lubienė, aštuntokė Edita Varapnickaitė ir šeštokės Aistės mama Vida Taurinskienė.

O tada visas dėmesys sutelktas į svarbiausius renginio dalyvius – į varžybose išdrįsusias dalyvauti šeimas: Loretos ir Armino Budžių šeimą, susidedančią iš 6 asmenų, Aurelijos ir Arūno šeimą, kurioje net devyni namiškiai, Liną ir Vacį Žukauskus, atskubėjusius su dukrytėmis Deimante ir Ievute, Jurgitos ir Jono Blonskių šeimą, auginančią keturis sūnus ir dukrą, Sonatos ir Arūno Lukšų šeimą, kurioje penki nariai, Inetos ir Arūno Simučių šeimą, kurioje keturi vaikai, Virginiją ir Antaną Dapšius, kuriuos atlydėjo dukra ir sūnus.

Pirmiausia šeimos prisistatė – trumpai papasakojo apie save. Vėliau jas išbandyti jėgas atliekant kūrybines užduotis pakvietė mokytoja Danutė Vilnienė. Ji paragino komandas pabūti dailininkais piešiant širdies formos šeimos herbą ir tapti poetais kuriant eiles apie šeimos narius ir jų pomėgius. Dalyviams išradingumo netrūko – visų herbai buvo ne tik meniški, bet ir itin prasmingi. O kai kurie puikiai surimuoti eilėraščiai verti tapti šeimų himnais.

Neišgąsdino šeimų ir protiniai iššūkiai, paruošti K. Pilitauskienės ir bibliotekininkės Ritos Andrijauskaitės. Linksmai ir išradingai juos pristatė į šventę užsukusi Petronė (R. Andrijauskaitės sukurtas personažas). Komandos minė mįsles, prisiminė seną animaciją, rinkosi klausimus iš lietuvių kalbos, matematikos, gamtos, pasitikrino, ar daug žino apie Lietuvą.

Turbūt smagiausi buvo sportiniai iššūkiai. Užduotis, susijusias su namų ūkiu, pristatė mokytoja Vilija Bertašienė, o su kūno kultūra – mokytoja Jolanta Senkuvienė, padedama vyro Vinco. Visos šeimos parodė puikų susiklausymą, darnumą, vieningumą, tiek keldamos šeimos narius per įsivaizduojamą upę, tiek įveikdamos atstumą surištomis kojomis, tiek atlikdamos taiklumo užduotį, tiek susikaupimo estafetėje, kai vienu metu reikėjo atlikti keletą veiksmų.  

Paskutinią užduotį pateikė komisijos narė S. Lubienė. Su ja susidorojo trys komandos. Tai ir nulėmė nugalėtojus. Nors visos komandos surinko beveik vienodai taškų, keliais taškais į priekį išsiveržė Dapšių šeima. Jie iškovojo pirmą vietą. Antri liko Raudžiai, treti – Budžiai. Tačiau iš tikrųjų laimėjo visi. Laimėjo galimybę pabūti kartu, progą pasidžiaugti šauniais namiškiais, parodyti, kad jų šeima gali labai daug…

Visos šeimos apdovanotos Stanelių pagrindinės mokyklos, bibliotekos ir kultūros namų padėkomis, skelbiančiomis, kad šeima – mažas pasaulis, sukurtas meilės dėka; šeštokų siuvinėtais pasaulio medžiais, kurie gali būti ir šeimos simbolis, bei lauko gėlių puokštėmis. O pirmųjų trijų vietų laimėtojams kultūros namų vadovė Ina Stuopelienė įsteigė ir saldžius prizus.

Nors renginys truko beveik tris valandas, laikas neprailgo, nes tarp užduočių susirinkusiuosius linksmino mažieji mokyklos dainorėliai, vadovaujami mokytojos Irenos Dobilienės, ir gitarisčių ansamblis (vadovas V. Senkus).


Virginija BUKONTAITč–


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.