Maisto bankas“ informuoja: nuo šiandienos didžioji dalis nepasiturinčiųjų sulauks informacinių žinučių

2024-02-15

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ruošiasi įgyvendinti Materialinio nepritekliaus mažinimo programą, kurios metu stokojantiems bus išdalintos kortelės maistui įsigyti bei suteikta papildoma parama maistu. Daugiau nei trisdešimt Lietuvos savivaldybių šią organizaciją pasirinko partneriu, padėsiančiu pagal naują tvarką nepasiturintiems dalinti parduotuvių korteles. Net keturiasdešimt dvejose savivaldybėse „Maisto bankas“ korteles gausiantiems pasiūlė  galimybę naudotis organizacijos įrengtų atiduotuvių paslauga.

Kaip teigia „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius, pirmieji šią galimybę turėsiantys gyventojai jau šiandien sulauks „Maisto banko“ žinučių, kuriose ras registracijos nuorodą.

„Per kelis paskutinius mėnesius atidarėme ne tik kelias dešimtis maisto atiduotuvių skirtinguose Lietuvos miestuose, tačiau ir kūrėme skaitmenizuotą maisto atidavimo/informavimo sistemą. Jau šiandien mūsų sistema pradės siųsti individualizuotas žinutes beveik 100 tūkstančių žmonių. Kiekvienoje iš žinučių bus speciali nuoroda, kurią paspaudęs žmogus galės pasirinkti apsilankymo „Maisto banko“ atiduotuvėje datą ir laiką“, – pasakoja organizacijos vadovas S. Gurevičius. Jis pabrėžia, kad rytoj žinutės bus siunčiamos tik daliai gyventojų, o ateinančiomis dienomis visiems kitiems.

„Labai svarbu, kad pirmieji žinutes gavę gyventojai neišsigąstų ir atsidarę nuorodą drąsiai pasirinktų vieną iš pateiktų, jiems patogių apsilankymo atiduotuvėje laikų. Taip pat nereikėtų sunerimti, jeigu žinutė rytoj jūsų dar nepasieks, galbūt jos sulauksite kitą savaitę. Žinutes siųsime tik tiems žmonėms, kurie pas socialinius darbuotojus pildydami prašymą kortelei gauti pasirinko ir galimybę kartą per ketvirtį lankytis atiduotuvėje ar paprasčiau tariant – išreiškė poreikį gauti papildomą paramą maistu. “, – tikslina „Maisto banko“ vadovas.

Ką svarbu žinoti paramą iš „Maisto banko“ atiduotuvių gausiantiems gyventojams?

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ 32 savivaldybėse dalins ir parduotuvių korteles maistui įsigyti. Anot „Maisto banko“ vadovo šiuo metu dar nėra žinoma kada tiksliai organizacija pradės dalinti korteles, nes ne visų prekybos tinklų kortelės jau yra pasiekusios patį „Maisto banką“.

„Mūsų komanda yra pasiruošusi ir laukia kada galės pradėti dalinti korteles, tuo pačiu labai suprantame ir sunkiau gyvenančiųjų žmonių nekantrumą. Deja, tačiau šiai dienai dar ne visos kortelės pasiekė „Maisto banką“, todėl ir dalinimų pradėti negalime. Labai tikimės, jog situacija pasikeis nuo kitos savaitės.“ – dalinasi S. Gurevičius.

 
„Maisto bankas“ informuoja, jog gyventojai, kuriems paskirtos maisto kortelės, informaciją su kortelių dalinimo laikais gaus SMS žinutėmis, taip pat kortelių dalinimo grafikai bus paskelbti „Maisto banko“ svetainėje. 

Ką svarbu žinoti maisto korteles iš „Maisto banko“ gausiantiems gyventojams?

Jeigu tarp aukščiau paminėtų savivaldybių jūsų gyvenamosios vietos nėra, dėl kortelių išdavimo proceso ir tvarkos turite kreiptis į vietos Socialinių paslaugų centrą ar seniūnijos socialinį darbuotoją. 

„Maisto banko“ informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Adelė
2024-03-18 11:28:51
Sveiki, norėčiau paklaust kada mes gausime šeimos kortelę? Nei žinutės, nei skambučio nesulaukėm...
This site is registered on wpml.org as a development site.