M. Oginskio dvaro rūmuose – koncertas „Profesorė Raminta Lampsatytė pristato“

2016-04-28

 


          Jau ne pirmus metus žymi lietuvių išeivijos pianistė, pedagogė, muzikologė, visuomenės veikėja profesorė Raminta Lampsatytė (šiuo metu gyvena Berlyne ir profesoriauja Hamburgo aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje) atvyksta į Lietuvą, pakvietusi atlikėjų grupę iš įvairių pasaulio šalių. Kaskart koncertuoja keliuose miestuose, koncertai turi nemažą pasisekimą.

        Vokalo stilistikos žinovė R. Lampsatytė turi milžinišką paklausą tikrąja to žodžio prasme visame pasaulyje: per savaitę ji apvažiuoja Europą, o per pusmetį – visus kitus kontinentus. Nuolatinė viešnia Niujorke ir Pekine, spėjanti dar užsukti į Čilę ir Argentiną. Ir visur randa draugų. Štai iš kur ir svečiai, nuolat iš įvairių kraštų atvykstantys į Lietuvą. Tai žmogiški ryšiai, kuriuos lemia svarbiausias veiksnys, šiuo atveju – muzika.

        Tie, kurie atvyksta į Lietuvą, yra savotiški profesorės išrinktieji, nes jų santykis su menu – nepriekaištingas. Turbūt sunkoka būtų suskaičiuoti, kelinta dainininkų grupė atvyksta į Lietuvą. O viskas prasidėjo lyg ir savaime, be niekieno paskatinimo ar nurodymo. Svarbiausias „kaltininkas“, matyt, – profesorės nuoširdumas, bendraujant su įvairių tautų studentais ir pasakojant jiems apie savo gimtąjį kraštą, koks jis nuostabus ir nepakartojamas. O studentai tai mato ir čia randa. Dėl to kasmetinis profesorės apsilankymas Lietuvoje su kolegomis ėmė tapti savotiška tradicija.

          Tad kviečiame visus gegužės 6 dieną, penktadienį, 17 valandą, į Plungės Mykolo Oginskio dvaro rūmus pasiklausyti pasaulio balsų.

          Raminta Lampsatytė (Vokietija) – lietuvių kilmės pianistė, mokslininkė,
Hamburgo aukštosios muzikos ir teatro mokyklos dėstytoja. Lietuvos kompozitorių sąjungos garbės narė. Lietuviško meno ir Vydūno dvasios skleidėja pasaulyje, o Lietuvoje – naujų talentų ieškotoja ir puoselėtoja.
        Florence Katz (Prancūzija) – operos dainininkė, sopranas.
        Latana Phoung (Didžioji Britanija) – operos dainininkė, mecosopranas.
        Burcu Hanci (Turkija) – operos dainininkė, sopranas.
        Andrius Vasiliauskas (Lietuva) – pianistas.

        Bilietus galima įsigyti iš anksto Žemaičių dailės muziejuje arba prieš koncertą (kaina 5 eurai).

Maloniai kviečiame.

 

Žemaičių dailės muziejaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.