Lopšelyje-darželyje „Pasaka“ paminėta Pasaulinė žemės diena

2018-03-22


Kovo 20-ą minima Pasaulinė žemės diena. Plungės lopšelis-darželis „Pasaka“ šią dieną paminėjo organizuodamas fotonuotraukų parodą, kurioje atsispindėjo pačių pedagogių įamžinti gamtos vaizdai, o darželio ugdytiniai piešė ir dovanojo gražių žodžių gamtai. Šis renginys kūrybiškai įsipina į vaikų ekologinės sampratos ugdymą. Mažieji mūsų ugdytiniai – tai mūsų planetos ateitis ir likimas. 

Darželio direktorė Irena Petreikienė kalbėjo, kad mūsų, kaip pedagogų, tikslas – nuo mažens skiepyti vaikams meilę gamtai. Kiek įdėsime į savo vaikus, tiek jie galės skleisti gėrį, sąmoningai mylėti gamtą, rūpintis aplinka ir spręsti ekologines problemas. Pasak direktorės, nuo mažų dienų skiepydami vaikams meilę ir pagarbą žemei, tikimės, kad užaugę jie neterš, neniokos gamtos, o puoselės švarią, pilną gyvybės aplinką.

Tą dieną viso darželio pedagogės papuošė darželio aplinką gėlėmis iš antrinių žaliavų. Paruošti priešmokyklinio ugdymo pedagogės auklėtojos metodininkės Jūratės Endrikienės ir meninio ugdymo vyresniosios mokytojos Jūratės Kensminienės „Ančiukų“ grupės vaikai parodė spektaklį ,,Pavasaris miške“, kurio aktoriai vaikai, vaidinantys gėles, paukščius, gyvūnus, vabalėlius, augalus, ragino tėvelius, svečius ir draugus mylėti Žemę, neteršti gamtos, nešiukšlinti, nelaužyti augalų. „Pumpurėlių“ grupės mažieji ugdytiniai kartu su vyresniąja auklėtoja Alma Kleinauskiene tarė padėkos žodžius Žemei ir Saulei, o priešmokyklinio ugdymo pedagogė auklėtoja metodininkė Loreta Grigaitytė pristatė pranešimą tema „Gamtos ir jos reiškinių atspindžiai ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų vaizduojamoje veikloje”.

                      Organizuojant Žemės dienos minėjimą, siekiama, kad vaikas galėtų sužinoti, patirti, atrasti, analizuoti, kurti. Tai buvo ne tik šventė, bet ir galimybė pakalbėti apie savo namus – Žemės planetą – ir pasvarstyti, ar šiandien vyksta dialogas tarp Žemės ir žmogaus. Juk ateities kartoms privalome išsaugoti tai, kas mums visiems svarbiausia – savo Žemę.

Ačiū visiems dalyvavusiems šiame gražiame ir prasmingame renginyje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Direktoriaus  pavaduotoja ugdymui Loreta Čiuželienė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.