Lopšelio-darželio „Vyturėlis“ vaikai – „Mažųjų olimpiados 2015“ finalininkai

2015-05-21

 

 

         Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros asociacija (RIUKKPA), Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir asociacija „Sportas visiems“ organizavo  Lietuvos ikimokyklinių įstaigų projektą „Mažųjų olimpiada 2015“, kurio tikslas – populiarinti olimpines idėjas tarp ikimokyklinukų, formuoti teigiamą požiūrį į kūno kultūrą ir sportą, tenkinti prigimtinį vaikų judėjimo poreikį, skatinti pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus. Projekte dalyvavo 105 ikimokyklinio ugdymo įstaigos iš 26 šalies miestų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Akmenės ir Naujosios Akmenės, Mažeikių, Kėdainių, Tauragės, Jurbarko, Jonavos, Šilutės, Radviliškio, Marijampolės, Varėnos, Druskininkų, Trakų ir Lentvario, Anykščių, Biržų, Kalvarijos, Vilkaviškio, Ukmergės, Telšių ir Plungės. Beveik 1000 priešmokyklinukų varžėsi 50 atkrintamųjų rungtynių dėl bilieto į finalinį festivalį, jų išdalyta tik 144.  Vieną iš jų iškovojome ir mes – Plungės lopšelio-darželio „Vyturėlis“ komanda, kurią sudarė 3 mergaitės ir 3 berniukai su pedagogėmis Audrone Noravišiene ir Gražina Žiliene.

         Gegužės 16 d.  „vyturiukų“ komanda vyko į Kauną,  į A. Sabonio krepšinio centre vykusį finalinį festivalį. Į šventę susirinko dalyviai iš 24 Lietuvos miestų. Dvi valandas salė aidėjo nuo vaikiško juoko, pergalės šūksnių, o visų žiūrovų, svečių bei organizatorių veiduose švietė šypsena.

         Kaip ir pridera olimpiadai, renginys prasidėjo iškilminga eisena, olimpiečių priesaika ir simbolinės  olimpinės ugnis įnešimu. Po to LTOK prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės vardu mažuosius olimpiados dalyvius pasveikino olimpinio švietimo direktorius Algimantas Gudiškis. Gerų sportinių rezultatų linkėjo Kauno tarybos narys, Sporto rėmimo tarybos pirmininkas Darius Razmislevičius ir judėjimo „Vieningas Kaunas“ Sveiko Kauno darbo grupės vadovė Ingrida Visockienė.

         Festivalio pobūdis buvo pasirinktas neatsitiktinai. Organizatoriai kėlė tikslą, kad visi dalyviai patirtų judėjimo džiaugsmą, teigiamų emocijų, galėtų pademonstruoti savo gebėjimus ir įgūdžius, bendradarbiauti tarpusavyje. Komandos rungtyniavo simbolinėse šešių sporto šakų rungtyse: krepšinio, tinklinio, irklavimo, penkiakovės, lengvosios atletikos ir futbolo. Užduotys buvo pateikiamos atsižvelgiant į amžiaus tarpsnių ypatumus. Už kiekvienos sporto šakos atlikimą komandoms buvo skiriamas įvertinimas-antspaudas Mažųjų olimpiados finalininko pase.

         Festivalį vainikavo iškilminga apdovanojimų ceremonija. Per ją ilgas kalbas pakeitė gausybė puikių prizų: visi komandų dalyviai buvo apdovanoti medaliais, padėkomis, komandinėmis taurėmis, asmeniniais prizais bei sporto inventoriumi. Be apdovanojimų, mažieji „vyturiukai“ parsivežė puikią nuotaiką ir neišdildomus įspūdžius.


Audronė Norvaišienė,
Plungės lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.