Literatūrinio rašinio konkurso dalyviams – padėkos

2023-11-10

Lapkričio 8 dieną į Savivaldybę rinkosi mokiniai ir jų mokytojai – vyko literatūrinio rašinio konkurso „Ką tau, jaunuoli, reiškia žodžiai tremtis, tremtiniai, politiniai kaliniai?“ dalyvių apdovanojimo ceremonija. Jautrią tremties temą gvildenusius vaikus ir jų ugdytojus sveikino Plungės rajono savivaldybės vicemeras Žydrūnas Purauskis ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis.

Konkursą inicijavo Plungės rajono nevyriausybinės organizacijos „Paliesti tremties“ narės Romutė Daračienė ir Liucija Bertulienė. Moksleivių darbus vertino Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis (komisijos pirmininkas), organizacijos „Paliesti tremties“ narės Liucija Bertulienė ir Romutė Daračienė, Akademiko Adolfo Jucio progimnazijos direktorė Inga Litvinienė,  Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Skurdauskienė.

Savo kūrinius konkursui pateikė dešimt moksleivių. Pasidžiaugta, kad jaunimas išdrįso nagrinėti tremties temą, kad į ją įsigilino, skaitė knygų, bendravo su tremtį išgyvenusiais arba apie ją žinančiais savo šeimos nariais, giminaičiais, pažįstamais. Kaip vėliau sakė vaikai, ir jiems ši tema buvo įdomi, suteikė daug žinių ir emocijų.

Darbus vertinusi komisija nutarė vietų neskirstyti. Kadangi į visus darbus įdėta daug žinių, kūrybos ir jausmų, nuspręsta pagerbti visus – ir vaikus, ir jų mokytojus. Padėkos raštais apdovanoti: Liveta Jocytė (Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija) ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Violeta Rimkuvienė; Smiltė Einingė („Saulės“ gimnazija) ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Rita Barniškienė; Irūna Simanavičiūtė („Ryto“ pagrindinė mokykla) ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Jurgita Pakarklienė; Jurgis Šinkūnas (Senamiesčio mokykla) ir lietuvių kalbos ir literatūros  mokytoja metodininkė Rūta Paulikienė; Deimantė Bilertaitė (Liepijų mokyklos Šateikių skyrius) ir lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja Irena Malakauskienė; Emilija Tarasevičiūtė (Liepijų mokyklos Šateikių skyrius) ir lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja Irena Malakauskienė; Austėja Nedošovenko (Senamiesčio mokykla) ir lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja Kristina Untulytė-Kleinienė; Ugnė Juknevičiūtė (Akademiko Adolfo Jucio progimnazija) ir pradinių klasių mokytoja  Reda Ablingienė; Eglė Ruzgailaitė (Akademiko Adolfo Jucio progimnazija) ir pradinių klasių mokytoja  Reda Ablingienė; Emilija Ambrozaitytė (Akademiko Adolfo Jucio progimnazija) ir pradinių klasių  mokytoja metodininkė Rima Bartkienė.

Visų konkurso dalyvių laukia šauni kelionė į sostinę! Į ją vaikus ir mokytojus pakvietė organizacija „Paliesti tremties“.

Renginio metu kanklėmis grojo Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos ugdytinės.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.