Linksmai Antanines šventė karklėniškiai

2015-06-17

 

                   

                                                                                                          

                    

                      Birželio 13 dieną prie bendruomenės namų susirinko gausus būrys  karklėniškių švęsti Antaninių, kurias organizavo „Karkluojos“ bendruomenės pirmininkė Aldona Slančiauskienė.

                      Antaninės –  šienapjūtės pradžios šventė. Gyvendami skubos ir technologijų laikais, daug papročių ir tradicijų  jau esame primiršę. Retoje kaimo sodyboje berasi dalgį, o jį išplakti kažin ar kas bemoka. Šventės metu buvo prisiminta, kuo svarbios buvo Antaninės mūsų protėviams ir kaip jos buvo švenčiamos.

                      Vienintelis Antanas šventės metu buvo pagerbtas ąžuolo vainiku. Renginio metu vyko įvairios sportinės rungtys, kuriose aktyviau dalyvavo jaunimas ir vaikai.  Krepšinio baudų metimo varžybose nepralenkiamas buvo Eligijus Lukošius, iš dešimties metimų pataikęs aštuonis. Aštuonių kilogramų giros kėlimo  rungtyje geriausiai sekėsi Rimvydui Beivydui. Virvės traukimo ir estafetės rungtyse labiau sekėsi berniukams nei mergaitėms. Daugiausia mįslių įminė vaikai. Pirmų – trečių vietų laimėtojai buvo apdovanoti diplomais.

                      Šventės metu ant lauko krosnies, kurią sumeistravo Mindaugas Preibys, virė gardi žirnių košė, ją skanino, maišė ir svečius vaišino Laima Preibienė. Geriausias šventės akimirkas fotografavo Karklėnų kaimo bibliotekos vyr. bibliotekininkė Irena Laurinkienė.  Renginio pabaigoje savo šokiais susirinkusiuosius džiugino šokių studija  „Motus“,  kuriai vadovauja Monika Striaupaitė.

 

 Irena Laurinkienė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.