Lietuvos vaikų ir moksleivių dainų konkursui „Dainų dainelė“ – 50 metų

2024-01-15

„Dainų dainelė” tai vienas unikaliausių, ilgametes tradicijas turinčių Lietuvos vaikų ir moksleivių dainų konkursas. Nuo 1974 metų kas antrus metus vykstantis konkursas, kuriame dalyvauja 3–19 metų vaikai ir mokiniai iš visos Lietuvos, 2024 metais minį 50 metų jubiliejų.

Dvidešimt šeštą kartą organizuojamas konkursas į profesionalaus muziko kelią atvedė ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką ar muziką. Net ir tie, kurie nepasirinko šios profesijos, „Dainų dainelę“ atsimena kaip vieną iš svarbių ir jaudinančių gyvenimo patirčių. Konkursas užaugino ne vieną kartą: pirmuose konkursuose dalyvavę vaikai tapo tėvais ir ant scenos jau lipo jų vaikai, vėliau anūkai.

Per visą ,,Dainų dainelės“ gyvavimo istoriją joje dalyvavo per 200 tūkstančių mokinių.

Projekto iniciatoriai ir rengėjai Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Nuo 1998 m. ministerijos pavedimu ,,Dainų dainelę” organizuoja Nacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla.

Konkursas rengiamas keliais etapais 2023 m. gruodžio-sausio mėn. vyko konkurso 1 etapas visose šalies savivaldybėse.

Konkurso II etapas startuoja sausio 10 d. Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, kur pasirodys jaunieji Vilniaus miesto dainininkai. Iki sausio 26 d. iš viso vyks šešiolika II etapo (zoninių) perklausų, tai Kaune, Alytuje, Utenoje, Šalčininkuose, Plungėje, Klaipėdoje, Rokiškyje, Kretingoje, Visagine, Kėdainiuose, Radviliškyje, Šiauliuose, Vilaviškyje, Šilalėje ir Panevėžyje, perklausose pasirodys per 600 šalies jaunųjų dainininkų solistų ir ansamblių.

II etapo nugalėtojai toliau varžysis nuo vasario 18 d. prasidėsiančiuose „Dainų dainelės“ televizijos etapo koncertuose. Iš LRT Didžiosios studijos  iki gegužės 5 d. numatoma tiesiogiai transliuoti 12 koncertų, kuriuose pasirodys 210 šalies jaunųjų dainininkų solistų ir ansamblių.

„Dainų dainelės“ laureatų koncertas bus surengtas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre birželio 2 d.

Kviečiame apsilankyti II etapo renginiuose.

Švietimo ir sporto skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.