Lietuvos savivaldybės pasiruošusios taikyti korupcijos prevencijos priemones

2017-01-23

 

       Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) su partneriais, įgyvendinusi Norvegijos fondų remiamą projektą, kurio metu šalies savivaldybės perėmė gerą Norvegijos antikorupcinę patirtį, šiandien dalijosi pasiektais rezultatais – Vilniaus miesto savivaldybėje pristatomi sukurti modeliai ir ateities planai. Renginyje dalyvavo ne tik valdžios, bet ir su korupcijos prevencija susijusių institucijų atstovai, svečiai iš Lenkijos bei Latvijos ir prie projekto prisijungusių savivaldybių atstovai.

       Iš viso projekte dalyvavo 10 Lietuvos savivaldybių: Ignalinos, Plungės, Joniškio, Jurbarko, Kelmės, Lazdijų, Rokiškio rajonų ir Alytaus, Klaipėdos ir Rietavo miestų.

       „Šis projektas sėkmingai apjungė tokias institucijas, kaip STT, Lietuvos policiją, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą ir nevyriausybines organizacijas bendram tikslui – skaidresnei savivaldai kurti, – teigė STT direktoriaus pavaduotojas Egidijus Radzevičius. – ,Šio projekto iniciatorių ir partnerių dėka projekte dalyvaujančios  savivaldybės tapo „skaidriomis savivaldybėmis“, kuriose ir po projekto veiklų bus nuolat matuojamas korupcijos masto kitimas remiantis projekto metu specialistų sukurta Korupcijos mažėjimo rodiklių identifikavimo ir matavimo metodika“.

       „Dedame visas pastangas, kad kova su neskaidrumu įgautų pagreitį, todėl džiugu, jog prie projekto prisijungė tiek savivaldybių – jos ėmėsi mokyti savo darbuotojus atpažinti korupcijos apraiškas ir kartu kurti modelį, kurį būtų galima pritaikyti ir kitose savivaldybėse“, – sako projekto vadovas Vaidotas Petronis.

       Remiantis Norvegijos kovos su korupcija patirtimi, Lietuvoje įgyvendinto projekto metu buvo sukurta korupcijos rodiklių identifikavimo ir matavimo metodika, tad ją taikantys savivaldybių atstovai ne tik supras korupcijos rizikas, bet ir pamatys korupcijos kainą kiekvienam šalies gyventojui. Kaip savivaldybėms sekasi kovoti su korupcijos rizikomis, bus siekiama išmatuoti, o savivaldybės bus reitinguojamos pagal pažangą, siekiant kuo aiškiau ir kuo tiksliau pamatuoti korupcijos mastą šalyje.

       Pasaulinės kovos su korupcija organizacijos „Transparency International“ kasmet skelbiamame korupcijos suvokimo sąraše Norvegija – 5 vietoje, o Lietuva – 32, kaimyninė Estija – 23, o Latvija – 40 vietoje. Korupcijos suvokimo indeksas nustatomas atliekant verslo atstovų apklausas ir kitus ekspertinius tyrimus.

       Projektas „Lietuvos Respublikos ir Norvegijos Karalystės institucijų bendradarbiavimas, perteikiant žinias ir gerą patirtį administracinio – finansinio valdymo bei korupcijos mažinimo ir prevencijos srityje Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių institucijoms“ yra finansuojamas 2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo, Lietuvos Respublikos ir projekto vykdytojo bei partnerių lėšomis. Bendra projekto vertė – 689 781,82 Eur. Iš jų 586 314,54 Eur sudaro paramos lėšos. Projekto vykdymo laikotarpis – nuo 2015-09-08 iki 2017-01-30.

       Projekto partneriais tapo 10 Lietuvos savivaldybių, Næringslivets Hovedorganisasjon, VšĮ Projektų valdymo ir mokymo centras, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba, BI Norwegian Business School, Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

 

„Ad verum” ir STT informacija


Nuotraukose – projekto renginių Plungėje akimirkos

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.