Lietuvos šaulių sąjungos vadas: „Alsėdžiai atliepia Šaulių sąjungos tikslus“

2023-09-29

Rugsėjo 27-ąją Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje lankėsi Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Linas Idzelis, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, vicemeras Žydrūnas Purauskis, Žemaitijos šaulių 8‐osios rinktinės vadas Julius Svirušis, rinktinės neformaliojo švietimo mokytojas Ričardas Ruškys, kuris šiuo metu yra ir Alsėdžių gimnazijos karybos dalyko mokytojas.

Meras Audrius Klišonis, gimnazijos direktorius Regimantas Kavaliauskas ir jo pavaduotoja Daiva Gramalienė LŠS vadui pristatė gimnazijoje įgyvendinamus pokyčius ir su kokiais iššūkiais susiduriama siekiant, kad ši mokymo įstaiga taptų Žemaitijos regiono kadetų mokykla.

Alsėdžių gimnazija jau šiemet turi vieną kadetų klasę (devintokus), o 2024–2025 mokslo metais turi planą tapti regionine kadetų mokykla, kuri, kaip ir iki šiol, palaikytų šaulišką kryptį.

Ši gimnazija jau nuo 2000 metų dirba pagal gynybinio-pilietinio ugdymo programą, turi savo jaunųjų šaulių kuopą ir su Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos šaulių 8-ąja rinktine  yra sudariusi bendradarbiavimo sutartį.

Šios diskusijos metu norėta išsigryninti, kaip bendradarbiavimą su kadetų mokykla mato naujasis  Lietuvos šaulių sąjungos vadas, ar šauliai turi  galimybių prisidėti prie ugdymo proceso.

Mat iki šiol viskas daroma tik pačios mokyklos pastangomis ir Savivaldybės biudžeto lėšomis: suformuota kadetų klasė, remontuojamas karybos programai ir jauniesiems šauliams  skirtas kabinetas. Tiesa, karybos mokomi ne tik devintokai, bet visi 5–10 klasių mokiniai (viena savaitinė pamoka).

„Mes Alsėdžių gimnazijos norą tapti kadetų mokykla palaikome, matome galimybes finansuoti, bet neturime žmonių, kurie galėtų tam tikrus dalykus dėstyti. Nes jie specifiniai. Čia mums reikalinga jūsų organizacijos pagalba“, – sakė meras Audrius Klišonis.

Plk. ltn. Linas Idzelis sakė matąs galimybių prisidėti prie gimnazijos siekio tapti kadetų mokykla. Organizacijos vadas pažadėjo pagelbėti aplinkinėse Krašto apsaugos savanorių pajėgų ir  Lietuvos šaulių sąjungos kuopose ieškant karybą dėstyti galinčių specialistų, parūpinant bent dalį finansavimo ir priemonių kabinetui, o ateityje – visus gimnazijos mokinius aprengiant šauliška uniforma. „Rimtesnę pagalbą matyčiau nuo kokių 2026 metų. Nes jei daryti, tai daryti atsakingai ir nuosekliai. Ir mokytojai turi būti aukšto meistriškumo, nes jūsų karybos programa rimta, jai išpildyti vieno instruktoriaus nepakanka“, – kalbėjo Linas Idzelis.

Po diskusijos Lietuvos šaulių sąjungos vadas susipažino su jaunaisiais kadetais, kuriuos sudomino kariška ir gyvenimiška patirtimi turtinga svečio pamoka. Po jos Linas Idzelis kartu su rajono vadovais ir mokyklos administracija pakviestas dalyvauti nuotoliniame Seimo laikinosios jaunimo pilietinio-patriotinio ugdymo grupės susitikime, kurį vedė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Valdas Rakutis. Jame nagrinėta ta pati tema – apie kadetų mokyklas, kurių Lietuvoje turėtų veikti trys.

Vėliau Šaulių sąjungos vadas buvo pakviestas apžiūrėti Žemaitijos nacionaliniam parkui priklausančią teritoriją ir statinius, esančius Plokštinėje (buvusį raketinės bazės karinį miestelį, kuriame vėliau veikė pionierių stovykla). Aptartos galimybės, ar Lietuvos šaulių sąjunga galėtų čia rengti stovyklas, o viename iš pastatų įsirengti šaudyklą. Paskutinė vizito stotelė – Babrungo seniūnijos Lieplaukalės kaime esanti bendrovės „Vensva“ šaudykla.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.