Lietuvos Respublikos Seime įvyko konferencija „Priglausk mane”

2013-05-20

       2013 m. gegužės 10 d. Lietuvos Respublikos Seime Valstybės vaiko teisių apsaugos ir į vaikinimo  tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetu bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija vaikus globojančioms šeimoms ir šeimynoms surengė tradicinę – jau septintąją – konferenciją „Priglausk mane“. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, sveikindama globėjus, kalbėjo: „Viltis negimsta, mostelėjus stebuklinga lazdele. Tik veiksmai gali šį ratą, kai vaikus apleidžia tėvai, patys augę apleistose šeimose ar nejausdami motinos meilės ir tėviškos šilumos, pasukti atgal. Džiaugiuosi, kad turime puikių žmonių, kurie imasi globoti vaikus, suteikia jiems šilumos ir į žiebia džiaugsmo jų akyse. Dėkoju jiems ir tikiuosi, kad jų pavyzdžiu paseks vis daugiau šeimų“.             

       Gražių žodžių negailėjo ir Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas Rimantas Dagys, Seimo nariai, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir į vaikinimo tarnybos direktorė Odeta Tarvydienė.

       Konferencijoje dalyvauti buvo pakviesti ir mūsų rajono savivaldybės globėjai – Vilija Viniautienė, Jolanta Zaburienė, Daiva Leinartienė, Plungės vaikų globos namų socialinė pedagogė Erika Širvinskienė, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Birutė Valiūnienė, dirbanti vaiko globos ir rūpybos klausimais.

       Šių metų konferencijai pasirinkta aktuali tema – ar į manoma globėjams ir globojamiems vaikams palaikyti ryšį su biologine šeima ir kiek pastangų reikalauja šio ryšio palaikymas. Renginio dalyviai išgirdo į domius specialistų pranešimus: apie vaiką ir jo istoriją pranešimą skaitė Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto doc. dr. Irena Eglė Laumenskaitė, apie globojamo vaiko poreikį palaikyti ryšį su biologine šeima ir kaip į veikti pyktį vaiko biologiniams tėvams savo pranešimuose kalbėjo psichologės-psichoterapeutės dr. Ieva Šidlauskaitė-Stripeikienė ir doc. dr. Aistė Diržytė. Savo patirtimi apie tai, kaip jų globotiniai palaiko ryšį su biologiniais tėvais, dalijosi vaikų globėjai ir patys globotiniai.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.