Lietuvos jaunimo reikalų koordinatorių suvažiavimas „Koordinalizacija 2015“

2015-12-02

 

     


      Lapkričio 18-19 dienomis į Žemaitijos kraštą suvažiavo jaunimo reikalų koordinatoriai. Nacionalinė jaunimo reikalų koordinatorių asociacija Plungėje, konferencijų ir laisvalaikio centre PORTO, organizavo jaunimo reikalų koordinatorių suvažiavimą „Koordinalizacija 2015“. Renginio tema – „Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos ir jaunimo reikalų koordinatorių vaidmens stiprinimas, įgyvendinant jaunimo politiką“.

      Koordinalizacija – tradicinis, didelę reikšmę turintis regioninės jaunimo politikos vystymui skirtas renginys. Šio renginio metu aptariami jaunimo politikoje vykstantys procesai, išsakomos problemos, ieškoma sprendimų.

      Pirmasis suvažiavimas vyko 2003 metais Zarasuose, vėliau – Skuode, Palangoje, Nidoje, Širvintose, Biržuose, Trakuose, Kauno rajone ir kitur. Pernai koordinalizacija vyko Italijoje. Asociacija, vienijanti daugelį jaunimo reikalų koordinatorių, atsakingų už jaunimo politikos formavimą ir įgyvendinimą savivaldybėse, žengė drąsų ir tvirtą žingsnį – nusprendė pažvelgti į Lietuvos jaunimo politiką Europos šalių kontekste ir pasisemti patirties iš Italijos, kuri 2014 metais pirmininkavo Europos Sąjungos Tarybai jaunimo politikos srityje.

      Šįkart jis įvyko Plungėje. Susirinkusiuosius pasveikino Plungės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius ir mero patarėjas Gintautas Vaitkevičius.

      Po malonaus pasisveikinimo suvažiavimą pradėjo Asociacijos prezidentas Vidas Visockis.

      Prasidėjo intensyvus darbas, kuriam vadovavo VšĮ „Darnaus vystymo projektai“ direktorius Žydrūnas Šipka, kuris turi didelę patirtį, dirbant su darbo neturinčiais ir nesimokančiais jaunuoliais.

      Pagrindinės temos buvo NJRKA įvaizdis, veiklos viešinimas, veiklos principai, vidaus darbo organizavimas, viešieji ryšiai.

      Po ilgos darbo dienos koordinaorių laukė varžybos! Ištraukę burtus ir pasiskirstę į komandas, jie jėgas išbandė boulingo takeliuose. Virė aistros, vyko inirtinga kova, buvo ir nugalėtojai!

      Antrą dieną Plungės rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Lolita Vaitkevičienė kolegoms skaitė pranešimą „Jaunimo politikos aktualijos ir jaunimo reikalų koordinatoriaus vaidmuo, įgyvendinant jaunimo politiką Plungės savivaldybėje“.

      Vėliau vyko diskusijos ir darbas grupėmis tema „NJRKA vaidmuo ir jo stiprinimas, įgyvendinant jaunimo politiką regionuose“. Ir paskutinis, labai aktualus klausimas, – Jaunimo politikos pagrindų įstatymo pakeitimai.

      Apibendrinę dviejų dienų darbą, koordinatoriai, nors atvažiavę ir iš tolimų savivaldybių, neskubėjo į namus, kadangi jų laukė ekskursijos į Šaltojo karo muziejų bei Oginskių dvaro rūmus.


Jaunimo reikalų koordinatorė,
NJRKA valdybos narė Lolita Vaitkevičienė
 
 
Nuotraukos Lolitos Vaitkevičienės
 
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.