Lietuvos gimtadieniui iškepta 352 kepiniai

2021-02-18
Švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo šventę Plungės kultūros centras pakvietė plungiškius į bendruomenines vaišes „Pyragas Lietuvos gimtadieniui“. Tai jau gražia tradicija Plungėje tampanti iniciatyva, sukviečianti vasario 16 d. visus plungiškius švęsti Lietuvos gimtadienį iškepant savo mėgstamą pyragą ir juo pavaišinti visus susirenkančius į renginį. Į šias vaišes susirenka minios plungiškių, bendraudami ir vaišindamiesi išreiškia savo vienybę ir džiugesį savo valstybe.

Šiemet, dėl karantino vaišės persikėlė į internetinę erdvę. Tačiau įvyko ir buvo tarsi išsiilgto bendravimo, kontaktų ir kultūrinio vyksmo šventė. Šventė dar labiau suvienijusi plungiškius ir leidusi bendruomeniškai švęsti. Pavieniai žmonės, organizacijos, mokyklos, darželiai, globos įstaigos kepė margiausius, skaniausius, tautinėmis spalvomis pasipuošusius kepinius ir jais dalinosi su visais. Dalinosi vizualiai siųsdami nuotraukas, kurios buvo talpinamos idėjos organizatorių Plungės rajono savivaldybės kultūros centro Facebook paskyroje.

Vaišių perkėlimas į internetinę erdvę dar labiau užtikrino jos gausumą. Šiemet įvykusiose jau trečiose bendruomenės vaišėse iškepta per 352 įvairiausių tortų, pyragų, vyniotinių, keksų ir kitų kepinių. Kepinių lietuviškos spalvos, įmantrios formos ir kūrybingas pateikimas žavėjo visus, ne tik dalyvius bet ir internetinius žiūrovus. Per iniciatyvos laikotarpį sulaukta tūkstančiai peržiūrų ir teigiamų vertinimų.

Džiaugiamės, kad nepaisant sunkumų ir laikinų apribojimų plungiškiai išlieka aktyvūs kultūrinių iniciatyvų dalyviai, išmaniai ir kūrybingai švenčia svarbias mūsų valstybei šventes. Nuoširdžiai linkime, kad jau kitais metais visi „gyvai“ susirinktume Plungės kultūros centre, prie baltomis staltiesėmis dengtų stalų į bendruomenines vaišes „Pyragas Lietuvos gimtadieniui“.

 

Plungės KC inf.

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.