Lietuvos dainų šventėje ,,Čia mano namai“ – beveik 350 Plungės kultūros centro meno mėgėjų

2014-07-07
SAULA


       Nacionalinė dainų ir šokių šventės tradicija – tai šimtą metų besitęsiantis procesas, išaugęs iki reikšmingiausio, didžiausio Lietuvos kultūros reiškinio, kuris ugdo visuomenės kūrybines galias bei telkia ją meninei veiklai. Lietuvos dainų švenčių tradiciją UNESCO paskelbė žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevru. Šį šedevrą saugo, kuria ir puoselėja meno kolektyvų nariai, kurie ne tik dalyvauja Dainų šventės renginiuose Vilniuje, bet ir kasdien aktyviai veikia savo miestuose ir miesteliuose.

       Plungės meno kūrėjai – visada tarp gausiausių šalies delegacijų, kurios atvyksta į Dainų šventės renginius. Šių metų liepos 2 – 6 dienomis vykusiuose renginiuose dalyvavo beveik 350 Plungės kultūros centro kūrėjų.  Dainų šventės ansamblių vakare, orkestrų, teatrų, šokių ir dainų dienose dalyvavo Plungės kultūros centro šokių ir dainų ansamblis  „Suvartukas“ (meno vadovė Ilona Baltikauskaitė), vokalinis ansamblis (vadovė Valentina Balčiauskienė), vaikų ir jaunimo tautinių šokių studija „Mažasis Suvartukas“ (vadovės Ilona Baltikauskaitė ir Justė Pultanavičiūtė), vaikų ir jaunimo teatras  „Saula“ (vadovai Sigita ir Romas Matuliai), pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovas Romas Jasevičius), merginų choreografinė grupė (vadovė Edita Rimeikytė), kamerinis choras (vadovas Alfonsas Vildžiūnas), tautinių šokių ansamblis  „Žirginėliai“ (vadovės Sonata Kazlauskytė ir Eglė Norkevičiūtė-Novoruckienė) bei Plungės rajono tautodailininkai.

       Meilė tradiciniam šokiui, dainai, muzikai ir teatrui suteikė daug nuostabių akimirkų šventės dalyviams, o galimybė dalyvauti, atstovauti, matyti, susipažinti ir vienu metu daugiau nei su 40 tūkstančių šventės dalyvių kurti ypatingą reginį tapo neįkainojama patirtimi ir neišdildomais prisiminimais. Didžiuojamės, kad Plungės kultūros centre kuria ir meninio ugdymo procese dalyvauja tiek daug menui neabejingų žmonių, o jų veikla reprezentuoja Plungės miestą užsienyje ir Lietuvos Respublikoje vykstančiuose reikšmingiausiuose renginiuose.

Merginų choreografinė grupė
Vokalinis ansamblis
Suvartukas

KC inf.


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.