LIETUVAI IR MAN

2015-03-10

 Lietuva

Lietuva, brangi šalelė,
Visados aš tavo,
Vis tik prie tavęs širdelė,
Tu tėvynė mano!
Kaip malonūs tie krašteliai,
Kalvos ir girelės!
O tyliai senovės rauda,
Nemuns giest bangelėms.

1904, Vydūnas

       2015 m. kovo 11-ą sukanka 25 metai, kai buvo priimtas Aukščiausios Tarybos – Atkuriamojo Seimo aktas dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo. Šio jubiliejinio atkurtos mūsų valstybės minėjimo proga kartu su nepriklausoma Lietuva  augusi karta inicijavo akciją „Lietuvai ir man“, kurios metu mokiniai, tėvai buvo kviečiami pinti trispalves draugystės apyrankes ir taip išreikšti tautos vienybę.

       Mūsų rajono švietimo įstaigų bendruomenės aktyviai įsijungė į šią draugystės akciją ir visą mėnesį pynė trispalves apyrankes. Pasipuošė patys, užrišo draugams, dovanojo vyresniesiems ir LIETUVAI.

       Į Vilniuje specialiai šiai akcijai paruoštai Gediminaičių stulpų konstrukcijai papuošti iškeliavo apie 1500 apyrankių iš „Ryto“, Kantaučių, Stanelių, Nausodžio pagrindinių mokyklų, Senamiesčio mokyklos, Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus, Platelių gimnazijų, lopšelio-darželio „Nykštukas“.

       Akcijos „Lietuvai ir man“ renginiai rajono mokyklose

       Nausodžio pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai prisijungė  prie mokinių ir jaunimo organizacijų iniciatyvos „Lietuvai ir man“ ir pynė trispalves draugystės apyrankes. Mokiniai dailės pamokos metu sužinojo apie įvairius pynimo būdus ir nusipynė kiekvienas po  dvi apyrankes. 119 apyrankių iškeliavo į Vilnių, kur bus pakabintos ant Nacionalinėje dailės galerijoje paruoštų Gediminaičių stulpų konstrukcijos. Po vieną apyrankę, kaip vienybės ir draugystės ženklą, mokiniai pasiliko sau arba padovanojo draugams. Džiaugėsi galėję sudalyvauti šioje akcijoje ir linkėjo jaunystės mūsų širdims, mokyklai ir Lietuvai.

       Platelių gimnazijoje kovo 6 d. visa gimnazijos bendruomenė susirinko pakiliai ir džiugiai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio. Dar iki renginio, visą savaitę, 5-8 klasių ir 1g-4g klasių moksleiviai kūrė linkėjimus Lietuvai, rišo, mezgė, pynė trispalves draugystės apyrankes, skirtas akcijai „Lietuvai ir man“. Apyrankės iškeliavo į Vilnių, kur papuošė Gedimino stulpus Nacionalinėje galerijoje, o gražiausias linkėjimas Lietuvai išsiųstas į akcijos tinklalapį.

       Koncerto metu savo dainas, eiles, šokius, įvairiais instrumentais atliekamus kūrinius dovanojo  gimnazijos moksleiviai, kuriuos parengė Platelių meno mokyklos mokytojai: V. Valančius, R. Kasteckaitė, A. Krivickas, A. Alminas, A. Beržonskis; Platelių gimnazijos mokytojai: D. Paulauskienė, E. Valančienė, D. Uščinienė. Koncertą užbaigė grupe „Špousos“, kuri visus sujungė bendrai dainai.

Švietimo skyriaus informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.