Lapkričio 20-oji – Vaiko teisių konvencijos diena

2017-11-20

Lapkričio 20-oji – Vaiko teisių konvencijos diena

Lietuva yra prisijungusi prie šios Konvencijos.  Konvencijos preambulėje į tvirtintas pamatinis principas – pripažinti, jog vaikas visapusiškai ir harmoningai vystytis gali tik augdamas šeimoje, jausdamas laimę, meilę ir supratimą.

 Mums svarbiausias – Vaiko balsas ir Vaiko prigimtinė teisė augti šeimoje, teisė į mamą ir tėtį , į poilsį ir žaidimus, į ugdymą, į savo nuomonės turėjimą ir jos išreiškimą, į apsaugojimą nuo smurto ir patyčių, teisė į SAUGIĄ vaikystę.

 Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencija – tai yra išsamiausias kada nors sudarytas vaiko teisių dokumentas ir plačiausiai ratifikuota tarptautinė žmogaus teisių sutartis pasaulio istorijoje.

Konvencija sudaryta iš 54 straipsnių, kurie apima visus vaiko gyvenimo aspektus ir išdėsto pilietines, politines, ekonomines, socialines ir kultūrines teises, priklausančias visiems pasaulio vaikams. Dokumente taip pat nurodoma, kaip suaugusieji ir šalių vyriausybės turi bendradarbiauti, siekdami užtikrinti, kad visi vaikai galėtų šiomis teisėmis naudotis. Į Konvenciją reikia žiūrėti kaip į visumą – visos teisės yra tarpusavyje susijusios ir nė viena iš jų nėra svarbesnė už kitą.

 Kiekvienas vaikas – nepaisant jo rasės, lyties, religijos, kalbos, sugebėjimų ar bet kokio kito aspekto – turi savo teises.

 JT VTK taip pat yra plačiausiai pasaulyje pripažinta žmogaus teisių sutartis – ji buvo patvirtinta netgi JT nepriklausančių organizacijų, tokių kaip Pietų Sudano ginkluotosios pajėgos. Visos Jungtinių Tautų narės, išskyrus Jungtines Amerikos Valstijas, yra ratifikavusios Konvenciją. LR Seimas tai padarė 1995 m. liepos 3 d.

 

 

Vaiko teisių apsaugos skyriaus inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.