Lapkričio 19-27 d. – Europos atliekų mažinimo savaitė

2016-11-17

       Europos atliekų mažinimo savaitė yra iniciatyva, skatinanti susimąstyti ir į gyvendinti priemones, skatinančias tvarų išteklių ir atliekų tvarkymą. Europos Sąjungoje vienam gyventojui vidutiniškai tenka 157 kg pakuočių atliekų per metus, ir didžiąją dalį šio kiekio galėtume ir turime sumažinti. Europos atliekų mažinimo savaitės metu (lapkričio 19–27 d.)  visoje Europoje vyksta renginiai, kurių metu kūrybiškai žvelgiama į atliekų tvarkymą ir kuriamos geresnės sąlygos rūšiavimui.

       Valstybės ir savivaldos institucijos, bendruomeninės organizacijos, į monės, švietimo į staigos, gyventojai kviečiami prisidėti – organizuojant renginius, skatinti visuomenę vengti atliekų susidarymo, mažinti kenksmingų medžiagų kiekį produktuose ir medžiagose, daiktus naudoti pakartotinai ar prailginti jų naudojimo laiką. Šiemet daugiausia dėmesio bus skiriama pakuočių atliekų susidarymo prevencijai.

       Geriausius renginius Aplinkos ministerija apdovanos prizais. Norintieji prisidėti prie šios iniciatyvos turi užsiregistruoti, pateikdami trumpą savo renginio aprašą.

       Registracija dalyvauti europiniame renginyje jau baigta. Registracija Lietuvos mastu vyksta iki 2016 m. lapkričio 18 d., 17 val., el. paštu savaite@gravitas.lt. Informacija teikiama telefonu (8 5) 210 7232. 

       Prašytume apsvarstyti galimybę dalyvauti renginyje. Informacija apie ataskaitų teikimą bus paskelbta vėliau. Daugiau informacijos apie Europoje vykstančius atliekų mažinimo savaitės renginius galima rasti interneto svetainėje www.ewwr.eu.

       Apie Europos atliekų mažinimo savaitę 2015 metais

       Europos atliekų mažinimo savaitė (angl. EWWR) pradėta rengti dar 2009 metais. Šią iniciatyvą palaiko ir jai skirtus renginius organizuoja ne tik dauguma ES šalių, bet ir Andora, Bosnija ir Hercegovina, Islandija ir kitos šalys. Pernai, kai mūsų šalis pirmą kartą prisijungė prie šios iniciatyvos, daugiausia dėmesio buvo sutelkta pakartotiniam daiktų panaudojimui. Tada Lietuvoje renginius aktyviai organizavo apie 30 savivaldybių. Jų dalyviai gamino kalėdinius žaislus iš atliekų, keitėsi nebereikalingais daiktais, sužinojo naudingos informacijos apie atliekų rūšiavimą ir antrinį panaudojimą. Visi dalyvavusieji gavo Aplinkos ministerijos padėkos raštus, aktyviausiai dalyvavę ir pasižymėję išradingumu apdovanoti Aplinkos ministerijos į steigtais prizais.

 

Leonas Kondrašovas,
„Gravitas Partners“, UAB
 
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.