Kvietimas į Litvakų atminimo sodo atidarymą

2014-09-09

Rugsėjo 17 dieną sukanka 250 metų nuo T.Kosčiuškos sukilimo dalyvio, žydų kavalerijos pulko organizatoriaus ir vado, kovotojo už Lietuvos ir Lenkijos laisvę, Prancūzijos Garbės legiono ir Lenkijos Virtuti Militari ordinų kavalieriaus, mūšyje su rusų okupantais prie Kocko žuvusio Lenkijos nacionalinio didvyrio pulkininko Bereko Joselevičiaus (Bereko Dovo) gimimo Kretingoje dienos.

Jakovo Bunkos labdaros ir paramos fondas tą dieną Žemaitijos nacionaliniame parke šiemet pradėtame kurti Litvakų Atminimo sode atidengia Berekui Joselevičiui skirtą paminklinį akmenį . Kartu bus atidengti paminkliniai akmenys Darbėnuose gimusiam sionistų judėjimo Prezidentui Dovydui Volfsonui (David Wolffsohn) ir iš Seredžiaus kilusiai neeilinei meno pasaulio žvaigždei Elui Džolsonui (Al Jolson) (Asai Joelsenui). Tai bus oficialus Litvakų Atminimo sodo atidarymas, kuriame jau „pasodinta“ dešimt iš metalo kaltų obelų sunaikintoms Plungės, Platelių, Telšių, Alsėdžių, Viekšnių, Mosėdžio, Alytaus, Panevėžio, Vabalninko, Kalvarijos žydų bendruomenėms atminti.

Renginio programa
12 val. – Paminklų Berekui Joselevičiui, Dovydui Volfsonui, Elui Džolsonui atidengimas ir Litvakų Atminties sodo atidarymas.
12.30 val. – Bereko Joselevičiaus ir garsių Litvakų pristatymas, pietūs.
15.00 val. – trumpa ekskursija po žydišką Plungę, Kaušėnų memorialo 1941 m. nužudytiems Plungės žydams lankymas.

Nuoširdžiai kviečiame Jus dalyvauti ceremonijoje.

Daugiau informacijos – telefonu 8 610 00974. Plačiau apie fondo veiklą – www.jbfund.lt.

Judita Gliauberzonaitė
Jakovo Bunkos labdaros ir paramos fondo projektų vadovė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.