Kvietimas į Kryžiaus kelią

2014-04-14


Brangūs tikintieji

       Didžioji savaitė mus įves į liturginių metų šerdį – Velykų slėpinio šventimą. Noriu Jus šiemet ir vėl pakviesti aktyviai įsijungti į vieną šios savaitės dieną vyksiančią pamaldumo praktiką: kviečiu Jus Didįjį Penktadienį apmąstyti ir giliau išgyventi mūsų Viešpaties kančią ir pagarbinti kryžių, ant kurio įvyko pasaulio atpirkimas.

       Didįjį Penktadienį prieš Velykų iškilmę katalikų bažnyčiose vyksta Kristaus kančios pamaldos, prieš kurias penktadienio popietę bažnyčiose ar miestų gatvėmis yra einamas ir apmąstomas Kryžiaus kelias, padedantis žmogui prisiminti Kristaus kančią, Jo ėjimą į Golgotą ir mirtį ant kryžiaus, o kartu Velykų švenčių šviesoje pripildyti savo širdis prisikėlimo vilties. Labai gražiai šio Kryžiaus kelio prasmė suspindi Didįjį Penktadienį, Kryžiaus kelią einant Jeruzalės gatvėmis, kuriomis kryžių nešė Jėzus. Tas kelias eina per aplinką, kuri piligrimams, pirmą kartą ten nuvykusiems, atrodo keistai, nes reikia eiti vos ne per turgų, per įprastinio gyvenimo šurmulį. Tačiau šitokia ano kelio realybė primena, kad ir Viešpaties kelias veda per mūsų gyvenimą, kad jis nėra atitrūkęs nuo šio pasaulio. Dievas veikia žmogaus kasdienybėje, nepalieka jo vieno sunkumuose, nelaimėse ar kančiose. Dievo Sūnus neša kryžių šalia mūsų, dėl mūsų. Šiandien dažnam pristinga laiko apmąstyti kryžiaus kainą ir dovanotą prasmę žmogiškajai egzistencijai.

       Šių metų Didįjį Penktadienį Kryžiaus kelias ir vėl bus einamas Plungės miesto gatvėmis. Šiemet ir vėl turėsime galimybę viešai paminėti šį kiekvienam tikinčiajam, kiekvienam iš mūsų brangų įvykį ir drąsiai liudyti tikėjimą mūsų miesto aplinkoje. Kryžiaus kelias bus einamas balandžio 18 d. 17 val. iš Senamiesčio aikštės bažnyčios link. Kryžius bus perduodamas iš rankų į rankas visiems Kryžiaus kelio ėjime ir apmąstyme dalyvausiantiems, tad nepabūkite jo panešėti.

       Nuoširdžiai kviečiu sąmoningai bei vaisingai dalyvauti šioje pamaldumo praktikoje, kuri ypatingu būdu padeda suprasti, kad tik Kristaus prisikėlimas yra mūsų tikėjimo ir vilties pamatas.

 

Dekanas klebonas Julius Meškauskas

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.