Žemaičių dailės muziejus kartu su kitais mūsų šalies muziejais kviečia gyventojus, institucijas ar organizacijas pasidalyti turimu dokumentiniu paveldu, kuriame į amžintas nepriklausomos Lietuvos valstybės kūrimas ir stiprinimas nuo XIX a. pab. iki 2016 m., bei leisti muziejams jį suskaitmeninti (nufotografuoti, nuskenuoti, aprašyti, į traukti į duomenų bazes) ir paviešinti.
2018 m. švęsime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį , todėl iki šios datos būtų prasminga paviešinti asmeniniuose, institucijų archyvuose saugomas nuotraukas, rankraščius, laiškus ir kitus dokumentus, kuriuose į amžinti nepriklausomos Lietuvos kūrimo procesai, valstybingumo į tvirtinimas, atgimimas, kaimuose ir miesteliuose vykę pokyčiai bei jiems didžiausią į taką darę asmenys ar užfiksuotos tėvų, senelių asmeninės laisvės siekio istorijos.
Vertingos yra ne tik žinomų tautinio atgimimo veikėjų, politikų, bet ir iškilių pedagogų, menininkų, kaimų ir miestelių seniūnų ir kitų visuomenininkų nuotraukos. Tad kviečiame pasidalyti išlikusiais dokumentais, fotografijomis.
Surinkti istorinę vertę turintys dokumentai bus skaitmeninami, aprašomi Lietuvos integralioje muziejų informacinėje sistemoje (LIMIS). Vertingiausi objektai bus į traukiami į virtualias parodas, pateikiami svarbiausiam Europos kultūros paveldo portalui „Europeana“ (www.europeana.eu) ir nacionaliniam kultūros paveldo portalui „e. Paveldas“ (www.epaveldas.lt). Vėliau bus sukurta ir kilnojamoji paroda, kuri artimiausiais metais keliaus po Lietuvos kultūros ir švietimo į staigas.
Radę vertingų dokumentų ar nuotraukų, kreipkitės į Žemaičių dailės muziejų (Parko g. 1, Plungė). Išsamesnė informacija tel. (8 448) 53 511.
Projektą „Skaitmeninis turinys apie Lietuvos valstybės kūrimosi laikotarpį liudijantį dokumentinį paveldą – nacionaliniuose ir tarptautiniuose portaluose“ vykdo Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras, remia Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir projekte dalyvaujantys muziejai.
Žemaičių dailės muziejaus informacija