Kviečiame planuoti ir organizuoti Lietuvių kalbos dienų renginius

2020-01-08


     „…kalba atskleidžia žmogiškąją patirtį taip, kaip spektras apibūdina šviesą. Kiekvienas žodis turi aibę niuansų, savitą genealogiją, potencialių vartotojų socialinę grupę. Kartais rašytojas turi apsimesti, kad lengvai valdo kalbą, bet jis niekada neturi su ja elgtis lengvabūdiškai, nes kalba yra šventa.“
     Taip britų rašytojas
Mitchellas apibūdina kalbos reikšmę žmonijai.

     O Valstybinės lietuvių kalbos komisija ir Valstybinė kalbos inspekcija, vykdydamos Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto 2015 m. rugsėjo 30 d. nutarimą Nr. 106-P-34, 2020 metų vasario 16 – kovo 11 dienomis kviečia penktą kartą surengti Lietuvių kalbos dienas į staigose, visuomeninėse organizacijose, bendruomenėse, neformaliuose kolektyvuose.  Šie renginiai prisidėtų prie lietuvių kalbos sklaidos šalyje ir užsienyje, stiprintų lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, didintų lietuvių kalbos prestižą. Jau tapo tradicija, kad gražūs ir prasmingi renginiai vyksta Plungės rajono savivaldybės ugdymo į staigose, mokyklose, bibliotekose, kultūros centruose, muziejuose, bendruomenių namuose. Tai susitikimai su rašytojais ir kalbininkais, raštingiausių bendruomenės narių ar moksleivių konkursai, literatūrinės ir teatralizuotos vakaronės, ekskursijos į žodžio meistrų gimtines bei muziejus, darželinukų mį slių, minklių, žaidimų popietės ir kt.

     Siūlome ir Jūsų kolektyvui pagal galimybes prisidėti, į gyvendinant šią iniciatyvą – organizuoti renginius, skirtus lietuvių kalbai ir jos sklaidai, lietuvių kalbą ir kultūrą puoselėjusioms asmenybėms pristatyti, archyvinei medžiagai viešinti, rengti susitikimus su kultūros ir meno žmonėmis bei organizuoti kitas veiklas. Rekomenduojame pirmenybę teikti Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtiems Mokyklų bendruomenių metams. Apie planuojamus renginius prašome iki 2020 m. sausio 28 d. pranešti elektroniniu paštu algirdas.eidukaitis@plunge.lt, nurodant rengėją, renginio pavadinimą ir datą.

     Visi Jūsų iki sausio 28 d. nurodytu e. paštu pateikti renginiai bus į rašyti į bendrą šalies Lietuvių kalbos dienų renginių planą ir publikuoti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos interneto svetainėje www.vlkk.lt.

     Renginių nuotraukas su trumpais aprašymais prašytume siųsti e. paštu zina.plaipaite@plunge.lt; nuotraukos bus publikuojamos Savivaldybės interneto svetainėje.

     Tikime, kad palaikysite šią tautai reikšmingą iniciatyvą ir pasitelksite kūrybingų kolegų organizuoti Lietuvių kalbos dienų renginius.

 

Savivaldybės administracijos Protokolo skyriaus informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.