Kviečiame planuoti ir organizuoti Lietuvių kalbos dienų renginius

2017-12-13

 

       Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, atsižvelgdamas į tai, kad vasario 21-ąją švenčiama Tarptautinė gimtosios kalbos diena, 2015 m. rugsėjo 30 d. nutarimu Nr. 106-P-34 pritarė Valstybinės lietuvių kalbos komisijos iniciatyvai vasario 16 – kovo 11 dienomis Lietuvos į staigose, visuomeninėse organizacijose, bendruomenėse rengti Lietuvių kalbos dienas. Jų renginiai prisidėtų prie lietuvių kalbos sklaidos šalyje ir užsienyje, stiprintų lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, didintų lietuvių kalbos prestižą. Šių metų pradžioje – vasario 16 – kovo 11 dienomis – Lietuvos ugdymo į staigose, aukštosiose mokyklose, bibliotekose, kultūros centruose, muziejuose, bendruomenių namuose vyko Lietuvių kalbos dienų renginiai: susitikimai su rašytojais ir kalbininkais, raštingiausių bendruomenės narių ar moksleivių konkursai, literatūrinės popietės ir teatralizuotos vakaronės, ekskursijos į žodžio meistrų gimtines bei muziejus ir kt.

       Siūlome Jūsų kolektyvui pagal galimybes prisidėti, į gyvendinant šią iniciatyvą, – organizuoti renginius, skirtus lietuvių kalbai ir jos sklaidai, lietuvių kalbą ir kultūrą puoselėjusioms asmenybėms pristatyti, archyvinei medžiagai viešinti, bei anksčiau paminėtas ir kitas veiklas. Apie planuojamus renginius prašome iki 2018 m. sausio 5 d. pranešti elektroniniu paštu algirdas.eidukaitis@plunge.lt, nurodant rengėją, renginio pavadinimą ir datą, pvz.:

Renginio pavadinimas

Data

Rengėjas

Adresas

6-8 klasių mokinių rašinių konkursas „Kalbu ir didžiuojuosi lietuvių kalba“

2018-02-16

„Nemuno“ pagrindinė mokykla

Vytauto g. 11, Plungė

Popietė „Kalba – tai miestas, į kurio statybas kiekvienas žmogus, gyvendamas žemėje, atneša savo akmenį “ (R. V. Emersonas)

2018-03-05

Giraičių kaimo bendruomenė

Knygų g. 4, Giraičiai

Vakaronė senjorams „Sugrį žtu prie tavęs, kaip saulė zenitan sugrį žta“

2018-03-10

N miesto biblioteka

Tauro g. 8, Plungė

       Visi Jūsų iki sausio 5 d. nurodytu e. paštu pateikti renginiai bus į rašyti į bendrą šalies Lietuvių kalbos dienų renginių planą ir 2018 metų pradžioje publikuoti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos interneto svetainėje www.vlkk.lt.

       Renginių nuotraukas su trumpais aprašymais prašytume siųsti e. paštu zina.plaipaite@plunge.lt; nuotraukos bus publikuojamos Savivaldybės interneto svetainėje.

       Tikime, kad palaikysite šią tautai reikšmingą iniciatyvą ir pasitelksite kūrybingų kolegų organizuoti Lietuvių kalbos dienų renginius.

 

Protokolo skyriaus  informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.