Kviečiame planuoti ir organizuoti Lietuvių kalbos dienų renginius

2016-11-25

           Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, atsižvelgdamas į tai, kad vasario 21-ą švenčiama Tarptautinė gimtosios kalbos diena, 2015 m. rugsėjo 30 d. nutarimu Nr. 106-P-34 pritarė Valstybinės lietuvių kalbos komisijos iniciatyvai vasario 16 – kovo 11 dienomis Lietuvos įstaigose, visuomeninėse organizacijose, bendruomenėse rengti Lietuvių kalbos dienas. Jų renginiai prisidėtų prie lietuvių kalbos sklaidos šalyje ir užsienyje, stiprintų lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, didintų lietuvių kalbos prestižą. Šių metų pradžioje – vasario 16 – kovo 11 dienomis – Lietuvos ugdymo įstaigose, aukštosiose mokyklose, bibliotekose, kultūros centruose, muziejuose, bendruomenių namuose vyko pirmieji Lietuvių kalbos dienų renginiai: susitikimai su rašytojais ir kalbininkais, raštingiausių bendruomenės narių ar moksleivių konkursai, literatūrinės popietės ir teatralizuotos vakaronės, ekskursijos į žodžio meistrų gimtines bei muziejus ir kt.

           Siūlome Jūsų kolektyvui pagal galimybes prisidėti, įgyvendinant šią iniciatyvą, – organizuoti renginius, skirtus lietuvių kalbai ir jos sklaidai, lietuvių kalbą ir kultūrą puoselėjusioms asmenybėms pristatyti, archyvinei medžiagai viešinti, bei anksčiau paminėtas ir kitas veiklas. Apie planuojamus renginius prašome iki 2016 m. gruodžio 1 d. pranešti elektroniniu paštu algirdas.eidukaitis@plunge.lt, nurodant rengėją, renginio pavadinimą ir datą, pvz.:

„Nemuno“ pagrindinė mokykla

6-8 klasių mokinių rašinių konkursas „Kalbu ir didžiuojuosi lietuvių kalba“

Vasario 20 d.

Giraičių kaimo bendruomenė

Popietė „Kalba – tai miestas, į kurio statybas kiekvienas žmogus, gyvendamas žemėje, atneša savo akmenį “ (R. V. Emersonas)

Kovo 3 d.

N miesto biblioteka

Vakaronė senjorams „Sugrįžtu prie tavęs, kaip saulė zenitan sugrįžta“

Vasario 23 d.

           Visi Jūsų iki gruodžio 1 d. nurodytu e. paštu pateikti renginiai bus įrašyti į bendrą šalies Lietuvių kalbos dienų renginių planą ir 2017 metų pradžioje publikuoti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos interneto svetainėje www.vlkk.lt.

           Tikime, kad palaikysite šią tautai reikšmingą iniciatyvą ir pasitelksite kūrybingų kolegų kolektyve organizuoti Lietuvių kalbos dienų renginius.

 

Protokolo skyriaus informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.