Kviečiame į Paukštelių maitinimo popietę

2013-02-21

 

       Nors kaip smarkiai Užgavėnių persirengėliai pagaikščiais mosavo ir garsiai šaukė „Žėima, žėima, biek ėš kėima!”, žiema nesitraukia, ir viskas. Žmonės muturiuojasi madingiausiomis beigi šilčiausiomis „humanų“ skrandutėmis – jiems žiema nors begalybę gali tęstis. Tai kuo prisidengti, kur basiems paukšteliams, nusibadavusiems per ilgą žiemą,  snieguose ir leduose rasti trupinėlį ? Pagalvokime mes, žmonės, kurie ariame ir sėjame, kad mums taip – basiems ant ledo keleto mėnesių speigus ištverti, dar, nesubrendėlių gąsdinamiems ir akmenimis daužomiems,  išgyventi?

       Betgi yra gerųjų sielelių, kuriems ir patiems neprošal būtų koks trupinėlis, bet eina, trupina  pigiausius prekybcentrių batonus žiemojančioms antims, kabina lašinių šmotelius, kala lesyklėles, beria jose saulėgrąžas, netgi atsižvelgami į zylučių į norius – su „kailiukais“ ar be jų pirkti tas sėkleles. Plungėje yra dvi mokytojos, kurios darbais myli gamtą. Alma Šakienė Senamiesčio vidurinėje mokykloje jau kelinti metai pakabina aukų dėžutę žiemojantiems paukščiams, ir beria ten mokinukai, mokytojai – kas centus, o kas ir dešimtis litų. Mokytoja, už aukas pripirkusi maistelio, kartu su mokiniais išsiruošia prie Babrungo, palesina antis, mokyklos kiemo medžiuose prikabina lašinių. Akademiko A. Jucio pagrindinės mokyklos mokytoja, jaunųjų turistų būrelio „Šimtakojis“ vadovė, vedina mokinukais, neša badaujantiems gyvūnėliams maisto į aplinkinius miškelius. Dviguba nauda: gamton išvilioti užsitupėjusieji prie kompiuterių ir gyvūnėliai sotūs.

       Draugiškais gamtai pasiskelbusios Viešosios bibliotekos darbuotojų, nevyriausybinių kultūros organizacijų – klubo „Oginskių dvaro bičiuliai“, Žaliųjų, draugijos „Saulutė“, klubo „Šimtakojis“ narių – Senamiesčio vidurinės mokyklos mokinių iniciatyva vasario 24 d. (sekmadienį ), 13.30 val., rengiama Paukštelių maitinimo popietė. Kviečiame dalyvauti plungiškius. Ateidami į paukštelių maitinimo puotą, atsineškite pačių pigiausių batonų, nesūdytų ir nesaldintų produktų. Pabersime  žiemojančioms Babrungo upėje antims savo atsinešto lesalo bei UAB „Plungės grūdai“ dovanotų avižų. Pasiimkite ir sau maisto lauknešėlį , termosą karštos arbatos, pasišildysime prie lauželio, pabūsime gamtoje. Visi renkamės senosios bibliotekos kieme (Laisvės al. 19).

Plungės nevyriausybinių kultūros organizacijų asociacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X