Kviečiame į Konstitucijos egzaminą

2015-09-01

Jau devintus metus iš eilės Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija kartu su egzamino globėja Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite ir partneriais – DELFI ir LRT, visus Lietuvos piliečius kviečia laikyti Konstitucijos egzaminą 2015. Jis yra organizuojamas atskiroms tikslinėms dalyvių grupėms: moksleiviams, studentams, teisinį išsilavinimą turintiems asmenims, likusiems piliečiams ir nuteistiesiems asmenims.

Egzamino etapai

I etapas vyks 2015 m. rugsėjo 29 d. 12 val.

I etapas mokyklose vyks 2015 m. rugsėjo 29 d. 9 val. Konstitucijos egzamino pamokos metu.

II etapas vyks 2015 m. spalio 13 d. 12 val.

II etapas mokyklose vyks 2015 m. spalio 13 d. 9 val. Konstitucijos egzamino pamokos metu.

Apdovanojimų ceremonija vyks spalio 26 d.

Kas gali dalyvauti?

Egzamine gali dalyvauti visi Lietuvos Respublikos piliečiai ir gyventojai šiose grupėse:

Kur galima laikyti egzaminą

Piliečiai ir teisinį išsilavinimą turintys ar teisę studijuojantys asmenys egzaminą galės laikyti Lietuvos savivaldybėse arba internetu portale www.delfi.lt. Norintieji laikyti savivaldybėse iki rugsėjo 24 d. kviečiami registruotis portale www.delfi.lt/konstitucijos-egzaminas/, tačiau egzaminą laikyti savivaldybėse leidžiama ir iš anksto neužsiregistravusiems asmenims. Internetu laikyti egzaminą galima bus rugsėjo 29 d. nuo 12 val. iki 13 val.

Moksleiviai egzaminą laikys mokyklose.

Mokyklų atstovai portale www.delfi.lt/konstitucijos-egzaminas/ iki rugsėjo 24 d. kviečiami registruoti savo mokyklą.

Mokyklose egzaminas laikomas specialios Konstitucijos egzamino pamokos metu – 2015 m. rugsėjo 29 d. 9 val.

Mokytojai kviečiami laikyti egzaminą savivaldybėse 12 val.

Studentai egzaminą laikys savo aukštojoje mokykloje.

Egzaminą laikyti norinčios aukštosios mokyklos koordinatorius iki rugsėjo 24 d. kviečiamas registruotis portale http://www.delfi.lt/konstitucijos-egzaminas/.

Nuteistieji egzaminą laikys laisvės atėmimo į staigose.

Egzamino užduotys ir eiga

I etape rugsėjo 29 d. dalyvaus visos grupės.

Visų grupių dalyviams, išskyrus 1-4 kl. moksleivius, bus pateikta 30 testo klausimų su keliais atsakymų variantais, iš kurių reikės pasirinkti vieną teisingą. Kiekvienai tikslinei grupei parengtos skirtingos užduotys.

Į II etapą bus pakviesti teisingai į 25 iš 30 I etapo klausimų atsakę dalyviai. II etapas vyks savivaldybėse, mokyklose, LR Seime, laisvės atėmimo į staigose.

II etapo užduotis sudarys 19 testo klausimų su siūlomais atsakymų variantais, iš kurių reikės pasirinkti vieną teisingą, ir 1 atviras klausimas – be atsakymų variantų, atsakymą reikės parašyti pačiam dalyviui.

Internetu egzaminą laikantys piliečiai dalyvaus tik I etape. Nugalėtojai bus išrinkti pagal teisingų atsakymų skaičių ir laikymui skirtą laiką.

1-4 klasių mokiniams bus skirta kūrybinė užduotis – piešinių konkursas „Mano Lietuvai – 25 metai“. Mokytojai kviečiami siųsti 3 geriausius darbus iš vienos klasės iki spalio 5 d. el. paštu: konstitucijosegzaminas2015@gmail.com.

Po II etapo egzamino vertinimo komisija susumuos rezultatus ir išrinks 29 prizininkus – kiekvienoje grupėje po 3, o 1-4 klasių mokinių grupėje 4 geriausiai pasirodžiusius dalyvius. Šios mokinių grupės nugalėtojai bus renkami balsavimo www.delfi.lt galerijoje būdu. Juos spalio 26 d. Prezidentūroje pasveikins ir apdovanos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Egzamino užduotis parengė Vilniaus universiteto ir Mykolo Romerio universiteto sudaryta darbo grupė.

Konstitucijos egzamino vertinimo komisija

Komisijos pirmininkas: LR Konstitucinio teismo pirmininkas Dainius Žalimas

Nariai:

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas Tomas Davulis

Mykolo Romerio universiteto Konstitucinės ir administracinės Teisės instituto direktorė prof. dr. Milda Vainiutė

LR Teisingumo viceministras Julius Pagojus

Kita informacija

Egzamine negali dalyvauti organizatoriai, užduočių sudarytojai, vertinimo komisijos nariai ir visų išvardytų grupių šeimos nariai.

 

Savivaldybės inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.