Kviečiame dalyvauti Kryžiaus Kelio ėjime ir apmąstyme

2013-03-27

 

     Didį jį Penktadienį prieš Velykų iškilmę katalikų bažnyčiose vyksta Kristaus kančios pamaldos, prieš kurias penktadienio popietę bažnyčiose ar miestų gatvėmis einamas ir apmąstomas Kryžiaus Kelias, padedantis žmogui prisiminti Kristaus kančią, Jo ėjimą į Golgotą ir mirtį ant kryžiaus, o kartu, Velykų švenčių šviesoje, pripildyti savo širdis prisikėlimo vilties. Tai amžius menanti dvasinė krikščioniško tikėjimo išraiška.

     Labai gražiai šio Kryžiaus Kelio prasmė suspindi Didį jį Penktadienį Kryžiaus Kelią einant Jeruzalės gatvėmis, kuriomis kryžių nešė Jėzus. Tas kelias eina per aplinką, kuri piligrimams, pirmą kartą ten nuvykusiems, atrodo keistai, nes reikia eiti vos ne per turgų, per į prastinio gyvenimo šurmulį . Tačiau šitokia ano kelio realybė primena, kad ir Viešpaties kelias veda per mūsų gyvenimą, kad jis nėra atitrūkęs nuo šio pasaulio. Dievas veikia žmogaus kasdienybėje, nepalieka jo vieno pergyvenimuose, nelaimėse ar kančiose. Dievo Sūnus neša kryžių šalia mūsų, dėl mūsų, o mes šiandien nelabai suvokiame tuo neštu kryžiumi mums į teiktą dvasinę dovaną.

     Šių metų Didį jį   Penktadienį  Kryžiaus Kelias bus  einamas Plungės miesto gatvėmis. Kovo 29 d. 17 val. renkamės Senamiesčio aikštėje ir Vytauto g. eisme į mūsų bažnyčią. Kaip Kristus nešė kryžių Jeruzalės gatvėmis, mirė prie jo prikaltas minios akivaizdoje, taip ir mes turėsime šiemet progą ne užsidarius tarp bažnyčios sienų, bet viešai paminėti šį kiekvienam krikščioniui brangų į vykį ir drąsiai liudyti tikėjimą mūsų miesto visuomenėje.

     Kryžius bus perduodamas iš rankų į rankas visiems Kryžiaus Kelio ėjime ir apmąstyme dalyvausiantiems parapijiečiams. Būkite drąsūs prašyti jį panešėti einamo Kryžiaus Kelio atkarpėlę. Nuoširdžiai kviečiame dalyvauti Kryžiaus Kelio ėjime ir apmąstyme.

Dekanas klebonas Julius Meškauskas

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.