Kviečia Pedro Lenzo autorinis vakaras

2013-10-15

 

  Spalio 16 d. (trečiadienį ) Plungės miesto bibliotekoje (J. Tumo – Vaižganto g. 81) 17.15 val. vyks Pedro Lenzo autorinis vakaras. Autorius  bei vertėjas Rimantas Kmita skaitys ištraukas iš romano Berno vokiečių ir lietuvių kalbomis ir pristatys į vairiapusį kūrinį .

  2013 metų spalio 16 dieną leidykla „BaltArt“ kartu su Plungės miesto biblioteka Plungėje surengs Pedro Lenzo autorinį vakarą, į kurį Jūs nuoširdžiai kviečiami. Autorius Pedro Lenzas bei vertėjas Rimantas Kmita skaitys ištraukas iš romano Berno vokiečių ir lietuvių kalbomis ir pristatys į vairiapusį kūrinį . „BaltArt“ leidykla suka nauju keliu – pirmą kartą lietuviškai publikuojama šveicarų autoriaus knyga. Tai ne kas kita, kaip Berno šnekamąja tarme parašytas Pedro Lenzo bestseleris „čŒia aš varatarius“. Vertimo į šnekamąją lietuvių kalbą ėmėsi lietuvių literatūrologas ir poetas Rimantas Kmita ir Lietuvoje gyvenantis šveicarų vertėjas, kalbotyrininkas ir kultūrininkas Markus Roduneris. Renginyje bus galima į sigyti Pedro Lenzo knygą.

  Pedras Lenzas (g. 1965 m.) – poetas, rašytojas, vienas populiariausių šiuolaikinių šveicarų autorių. Gimė ir užaugo nedideliame Šveicarijos miestelyje Langentalyje. Baigęs mokyklą, mokėsi mūrininko amato ir kelerius metus dirbo katalikiškoje organizacijoje su jaunimu. 1995 metais išlaikė suaugusiųjų brandos egzaminus ir kelis semestrus Berno universitete studijavo ispanų literatūrą. Nuo 2001 metų dirba kaip nepriklausomas autorius. Šiuo metu P. Lenzas gyvena Oltene, kur su dviem draugais į sigijo restoraną, jame klausosi paprastų žmonių pokalbių ir kalbasi su žurnalistais. Autorius yra parašęs tekstų į vairioms teatro trupėms ir Šveicarijos radijui. Be kitų premijų, už savo tarmišką romaną jis pelnė Berno kantono ir vokiečiakalbės Šveicarijos Šilerio premiją.

  Apie knygą. Ir kodėl žmogus negali ramiai ir paprastai gyventi, neį sivelti į istorijas, susirasti moterį ir būti laimingas? Kodėl gyvenimas yra kažkoks detektyvas? Labai daug laimės ir džiaugsmo gyvenime Varatarius nepatyrė, tame vieninteliame gyvenime, kurio pirmus 33 metus jis praleido skylėje, vadinamoje Šumertau. Visuomeninė kontrolė čia stipri, narkotikų vartojimo lygis aukštas, o į statymo rankos ilgos. Mirtinas smūgis šio narkomanėlio gyvenime buvo istorija su vienu arabu (ar prancūzu). Penkios tūkstantinės už to tipo pavežimą – lengvi pinigai. Ir kur dar pilnas narkotikų bagažinėje pamirštas krepšys? Kas gali pasakyti, kodėl kartais liežuvis tarsi pats ima pliaukšti: ne, nieko nežinau, kokia dar „tašė“? O paskui jau vėlu, ir orumas neleidžia viską paversti juokais. Bet po metų kalėjimo visa tai – pernykštis sniegas. Grį žęs iš kalėjimo, Varatarius nori baigti su visomis narkotikų istorijomis ir būti normalus bei laimingas žmogus.

  Pasakoti istorijas yra kas kita negu plepėti. Pedro Lenzo sąmojingas ir melancholiškai smagus pasakojimas apie plepantį ir pasakojantį , besimokantį gražiai pralaimėti personažą į traukia. Įtraukia Berno tarmė, kuria romanas parašytas, o išverstas į stilizuotą šiauliečių „bazarą“. Personažas iš Šveicarijos, kuris primena gerai lietuviams žinomo Jurgio Kunčino (anti)herojus ir galėtų gyventi tarp mūsų.

 

Plungės viešosios bibliotekos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.