Kviečia paroda „Plungės veidai“

2014-11-18

             Plungės viešosios bibliotekos savanoriai baigia rudens pradžioje pradėtą projektą „Plungės veidai“. Idėjos autorius  prancūzas Romain Asensio, kuris Plungėje gyvena jau aštuonis mėnesius, įkvėpimo pasisėmė iš panašaus jo paties jau vykdyto projekto Kanadoje ir internetinių projektų Humans of New York bei Humans of Vilnius. Kartu su R. Asensio projektą Plungėje įgyvendino du vietiniai savanoriai – Aroldas Zdramys ir Rosita Reinikytė.

            „Plungės veidai“ – fotografijų paroda, kuria siekiama parodyti kuo visapusiškesnę miesto ir rajono žmonių įvairovę. Savanoriai bendravo su 40 gyventojų, kurie savo kasdieniu darbu kuria Plungę – pradedant paprastais kasdien sutinkamais aptarnaujančios srities darbuotojais, baigiant įstaigų vadovais.

            Parodos autoriai nori pasakyti, kad miestas – tai ne vien jo istorinis paveldas, bet, pirmiausia, žmonės, kurie jame gyvena. Susimąsčius apie miestą, jo kultūrinį ir socialinį gyvenimą, akivaizdu, jog svarbiausia jo dalis ir kūrėjai yra patys gyventojai. Gal istorijoje kaip svarbiausi miesto kūrėjai išlieka tik keli žmonės, tačiau prie miesto kūrimo prisideda kiekvienas – nesvarbu, kas jis bebūtų.

            Pats projektas leido ne vien Plungėje besisvečiuojančiam prancūzui savanoriui geriau pažinti mūsų miestą, apie miestą ir jo žmones daug sužinojo ir vietos savanoriai. Juk ne kasdien galima pakalbinti gydytoją, policininką, ugniagesį ar kitos srities atstovą, kai nėra reikalinga jo, kaip specialisto, pagalba. Projekto organizatoriai džiaugiasi turėję galimybę šiek tiek artimiau pažinti miesto gyventojus.

            Parodos „Plungės veidai“ atidarymas vyks lapkričio 22 dieną 14 valandą Plungės viešojoje bibliotekoje (Parko g. 7). Maloniai kviečiame!

 

Parengė Plungės viešosios bibliotekos savanoriai: Aroldas Zdramys, Romain Asensio, Rosita Reinikytė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.