Kuo gyvena Plungės Senamiesčio mokykla?

2013-10-08

 

 

 

 

 

      Nesvarbu, kad nuo rugsėjo mokyklos pavadinime – Plungės Senamiesčio mokykla – neliko svarbaus žodžio  „vidurinė”, tačiau čia dirbančių mokytojų veiklumas ir noras patenkinti mokinių poreikius nuo to nesumenko. Nuo pirmosios mokslų metų savaitės tarsi bitės, suskubusios surinkti rudeninį medų, dūzgia zuja darbo grupelėse devintokai ir dešimtokai. Juos į COMENIUS daugiašalės mokyklų partnerystės projektą EAT SMART pakvietė šio projekto mokykloje iniciatorės ir koordinatorės anglų kalbos vyr. mokytoja S. Jankauskienė,  techologijų vyr. mokytoja B. Uthnė ir direktoriaus pavaduotojas J. Griškus.

      Jau spalio pradžioje į mokyklą atvyks projekto partneriai iš keturių ES valstybių – Belgijos, Bulgarijos, Turkijos, Portugalijos- ugdymo įstaigų mokiniai ir juos lydintys mokytojai. Suprantama, kad svečius priimsiančiai mokyklai dabar yra pats darbų įkarštis. Projektas orientuotas į aktyvų mokinių dalyvavimą įgyvendinant sveikos mitybos programą, tad svarbu parengti nuoseklų veiklos planą, kad ir svečiai, ir mūsų mokiniai pasisemtų kuo daugiau žinių apie nacionalines virtuves, tirtų, analizuotų, keliaudami stebėtų aplinką, o ir patys nepamirštų sveikai maitintis. Per dvejus projekto vykdymo metus bus sukurta internetinė svetainė, išleista sveikos mitybos receptų knygelė, parengtos metodinės rekomendacijos, kaip ugdyti sveikesnį jaunimą;  ta tema smalsieji galės pasižiūrėti  pačių  projekto dalyvių susuktų videofilmų.

      Kad jauni ir iniciatyvūs žmonės, atvykę iš skirtingų kultūrų, suvoktų mūsų – organizatorių – tautos etnosą, dalyvaus  lietuvių ir anglų kalbų bei dailės pamokose, lankysis istoriniame Kryžių kalne, Telšių buities muziejuje, turės galimybę pavaikščioti rudenėjančiu pajūriu, išgirsti garsią legendą apie Jūratės ir Kastyčio meilę bei gintaro gabalėliais virtusius deivės rūmus. Tai svarbu, nes būtent čia, nedidelėje Žemaitijos miestelio mokykloje, užgimęs projektas, aktyvinamas kelionių, žinių troškimu ir jaunatviška energija, per dvejus veiklų metus nuvilnys  į tolimiausius Europos miestus: Gelą (Belgija), Karnobat’ą (Bulgarija), Ankarą (Turkija), Canedo (Portugalija). Kiekviename mieste vis naujai suskambės Plungės Senamiesčio mokykla…

      Į  projekto įgyvendinimo procesą įtraukti ir  dešimtokų tėveliai. Jau vyko pirmasis bendras mokytojų, mokinių ir tėvelių susirinkimas, kuriame aptarti svečių sutikimo, apgyvendinimo ir maitinimo klausimai. Praverti savo namų duris ir savaitei pakviesti bendraamžį įš kitos šalies į savo šeimą sutiko 12 dešimtokų. Tai bus įdomi patirtis: svečiai  individualiai galės domėtis lietuvių  maitinimosi įpročiais, o šeimininkai, be abejo, tobulins anglų kalbos žinias, mokysis gyventi lanksčiau ir atviriau.

      Džiaugiamės, kad mokykla palengva tampa mūsų bendruomenės traukos centru, skatinančiu tobulėti. EAT SMART- tai ne vienintelis mokykloje vykdomas tarptautinis  bendradarbiavimo projektas. Jau keturiolika metų tęsiasi graži  mūsų mokyklos ir Švedijos Vadstenos miesto gimnazijos draugystė. Spėsim išlydėti  svečius iš Bulgarijos ir Belgijos, Portugalijos ir Turkijos, o tada jau brandinsim naujus  planus ir ruošimės įkvėpti skandinaviško oro gūsį…
 

 

 

Rūta Paulikienė,
Plungės Senamiesčio mokyklos lietuvių kalbos mokytoja

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.