Kultūros centrų darbuotojai spalio 1 d. vykdys visuotinę akciją – tylųjį koncertą ,,Būti ar nebūti“

2013-09-27

          Šiuo metu Lietuvoje tebesitęsiant socialinėms ir ekonominėms reformoms, kultūros centrai  yra reikšmingi savivaldybių ir regionų kultūros politikos vystymo ir įgyvendinimo instrumentai, tenkinantys bendruomenės kultūrinius poreikius ir vykdantys kūrybinių industrijų plėtrą įvairaus amžiaus, išsilavinimo ir kultūrinių poreikių žmonių grupėms.
      
          Nors visi šalies aukščiausi politikai ir valdžios atstovai tikina, kad kultūra yra prioritetinė sritis, tačiau vis nesiryžta vykdyti savo įsipareigojimų ir pažadų bent iš dalies padidinti  kultūros darbuotojų atlyginimų. Per visą nepriklausomybės laikotarpį kultūros centrų darbuotojų vidutinis darbo užmokesti pakilo tik 3,5 procento, kai tuo metu švietimo sistemoje pokytis sudaro net 90 procentų. Nesikeičiant situacijai, kultūros darbuotojo vieta tampa nekonkurencinga, praktiškai į šią sistemą nebeateina jaunų žmonių, tad jau greitai gali Lietuvoje nutilti ir chorai, ir orkestrai… Ši mūsų akcija – perspėjimas valdžiai, kuri negirdi mandagių ir nerėksmingų mūsų kalbų ir rezoliucijų.

          Šiandien galime drąsiai teigti, kad kultūros centrai yra viena pagrindinių ir didžiausių šalies kultūros bendruomenių, netiesiogiai sukuriančių iki 5 procentų bendrojo šalies vidaus produkto, todėl, atsigaunant Lietuvos ekonomikai,  pats laikas ir realus pagrindas užtikrinti padorius kultūros darbuotojų atlyginimus.

          Tai antroji akcija, kurių jau suplanuota ir daugiau. Kaip kraštutinė priemonė – piketai, streikai ir kitų metų Dainų šventės boikotas.
      
          Kviečiame visuomenę solidarizuotis su kultūros darbuotojais, vykdančiais ne tik kultūrinę, bet ir edukacinę bei socialinę misiją.

          Akcija vyks Plungės kultūros centro I aukšto fojė, 18 val.

          Žemaičių Kalvarijos kultūros centas prisijungia prie Lietuvos kultūros centų asociacijos organizuojamos akcijos ir spalio 1 d., kartu su filialais taip pat organizuoja „Tylujį koncertą”. Koncerto pradžia Žemaičių Kalvarijoje 18.30 val.

Romas Matulis,  Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Plungės kultūros centro direktorius
Rima Jokubauskienė, Žemaičių Kalvarijos kultūros centro direktorė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.