Kuliuose penktą kartą šurmuliuos SOFIJOS festivalis

2021-06-12

Liepos 4-11 dienomis Plungės rajone esančiuose Kuliuose vyks Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės vardu pavadintas meno ir kultūros festivalis. Penktą kartą rengiamas SOFIJOS festivalis tęsia šios išskirtinės asmenybės, Kuliuose praleidusios svarbų savo gyvenimo etapą, veiklos idėjas – skleisti meno ir švietimo aurą, „užkrėsti kultūra“ vietos gyventojus bei svečius. Miestelyje kultūrinį pėdsaką skulptorių darbais, istorinėmis parodomis, klasikinio ir šiuolaikinio meno renginiais jau palikęs festivalis kasmet kuria naujus prisiminimus ir bendruomenes, ieško kelių į dar įvairesnes kultūrines patirtis. 2021-aisiais organizatoriai pristato renginių ir įtraukiamų kultūros sričių gausa išsiskiriančią festivalio programą.


Kuliuose kurtoje išskirtinėje teatro premjeroje – nacionalinių premijų laureatai

Didžiausio dėmesio tikisi teatro programa, kurioje šiemet – net dvi premjeros. Karantino laikotarpiu lig šiol retai naudojamoje Kulių kultūros centro didžiojoje salėje buvo sukurtas Klaipėdos jaunimo teatro ir žymaus režisieriaus iš Vengrijos Arpad Schilling spektaklis „Įstrigę“. Išskirtinė Kulių kultūros centro erdvė padiktavo ĮSTRIGč˜ pastatymo formą, dramaturgiją, nagrinėjamas problemas, scenografiją. Spektaklis skirtas rodyti būtent Lietuvos regionuose esančiuose kultūros centruose.

Šiuo metu režisierius gyvena Prancūzijoje, o kuria įvairiuose pasaulio teatruose. Politinio teatro meistras A. Shilling sako, kad jo spektakliai – ne režisieriaus, o bendruomenės kūryba, kuri prasideda nuo politinio mąstymo. „Kartais geriau dirbti neįprastoje vietoje, bet su draugais. Valentinas Masalskis pakvietė mane dirbti su jo teatru, sutikau dėl jo asmenybės ir kolektyvo. Ši erdvė labai įdomi – tai buvę sovietiniai kultūros namai, tuščias pastatas su daugybe galimybių. Galime naudoti sceną, auditoriją, holą, net lauko erdvę. Toks platus pasirinkimas suteikia daugiau kūrybinės laisvės ir ramybės darbo procese. Mane traukia ramios vietos, kuriose gali susitelkti į darbą“, – teigia režisierius A. Shilling.

Spektaklis ĮSTRIGč˜ dar nėra rodytas žiūrovams, jo premjera įvyks š. m. liepos mėn. 10 ir 11 dienomis Kuliuose SOFIJOS festivalio metu. Spektaklyje vaidina net trys nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai – aktoriai Viktorija Kuodytė, Valentinas Masalskis, Dainius Gavenonis bei visa Klaipėdos jaunimo teatro aktorių trupė.

Antroji premjera teatro scenoje –  „Taško teatro“ interaktyvus edukacinis spektaklis vaikams „Miško internetas“ (režisierė Loreta Vaskova). Spektaklio metu mokyklinio amžiaus vaikai bus supažindinti su netikėtais ir įdomiais faktais apie medžius ir jų gyvenimą. Premjera – liepos 4 d.

 

Muzikos mylėtojams  – fado koncertas, choro koncertas Kulių bažnyčioje ir Čiurlionio susitikimas su trimis kultūromis

Muzikos gerbėjus kasmet lepinantis SOFIJOS festivalis šiemet kvies į koncertus, skirtus visiems žiūrovų skoniams. Liepos 8 d. SOFIJOS festivalio programoje debiutuos „Taško teatro“ ir pianisto Roko Zubovo kūrinys. Tęsiant festivalio „Trijų kultūrų ir Čiurlionio susitikimų“ tradiciją, šį kartą lankytojai bus kviečiami drauge patirti renginį – kelionę, apimsiančią ne tik kelių skirtingų kultūrų atspindžius, bet taip pat ir kūrybingai sulietas visas tris Čiurlionio raiškos formas – žodį, garsą ir vaizdą.

Liepos 9 d. pirmą kartą Lietuvoje koncertuos fado muzikos atlikėja Ana Laíns (Portugalija). Savo kūryboje dainininkė derina tradicijas ir populiarią muziką bei yra pelniusi platų meno kritikų pripažinimą, o fado meno forma dėl savo svarbos pasaulio kultūrai įtraukta į UNESCO paveldą. Techniškai nepriekaištingo balso dainininkės naujausias albumas Portucalis kritikų pripažįstamas geriausiu jos albumu. SOFIJOS festivalyje, tradiciškai supažindinant publiką su  vis nauja kultūra, Ana Laíns pristatys šį albumą kartu su gitaristų duetu – Valentim Filipe (portugališka gitara ir akordina) ir Antonio Costa (klasikinė gitara). 

Liepos 11 d. festivalio lankytojai kviečiami į Kulių Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčią, kurioje Klaipėdos koncertų salės choras „Aukuras“ dovanos koncertą „Laiškai Sofijai“ (vad. A. Vildžiūnas). „Aukuras“ laužo stereotipą, kad choras – rimtas ir nuobodus dalykas: choristų artistiškumas „Aukurui“ pelno dideles publikos simpatijas, o muzikos profesionalai vertina turtingą ir sodrų choro skambesį ir profesionalumą. Šioje programoje skambės Ramintos Šerkšnytės ir Donato Zakaro kūriniai.

 

Bendruomenę džiugins triukšmingas festivalio jomarkas ir nemokami renginiai

Svarbią SOFIJOS festivalio dalį kasmet sudaro Kulių bendruomenė bei jai skirti renginiai. Šiemet bendruomenė bus kviečiama į atviras dizaino dirbtuves kurti krašto žemėlapį „Kulių žemėlapis, kaip jį mato kuliškiai“, žemėlapis bus pristatytas festivalio uždarymo metu, liepos 11 d.

Festivalio lankytojai bus laukiami Mindaugo Survilos dokumentinio filmo „Sengirė“ peržiūroje ant vandens, dailininkės Jazmina Cininas (Australija) autorinėje parodoje „Eglė ir geležinės vilkmergės“ bei festivalio triukšmingiausioje dalyje – jomarke Kulių centrinėje aikštėje.

Teatralizuoto jomarko atidarymą liepos 10 d. skelbs Lietuvos karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestro koncertas (vad. E. Miknius), o meninę atmosferą jomarke kurs ir kompaniją amatininkams bei dizaineriams palaikys profesionalūs aktoriai, šokėjai, muzikos atlikėjai, gatvės cirko artistai. Aprimus turgaus šurmuliui, Klaipėdos lėlių teatro lėlininkai kvies į parke vyksiančią interaktyvią edukaciją vaikams.

 

SOFIJOS festivalis penktą kartą visus kviečia į kultūra alsuojančius Kulius!

SOFIJOS festivalis įsitvirtino Plungės rajono kultūriniame žemėlapyje ir kasmet sulaukia vis daugiau lankytojų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Gamtos apsuptyje įsikūręs mažas ir jaukus Kulių miestelis nestokoja istorinės atminties. Dėka Lietuvos kultūros tarybos ir Plungės raj. savivaldybės paramos, drąsiai kuria naujus ambicingus planus ateičiai.

Vidurvasaryje, liepos 4-11 dienomis, kultūros gerbėjai iš visos Lietuvos laukiami Kuliuose, kur po daugybės mėnesių kultūrinių renginių draudimų vyks įvairių sričių meno festivalis. Kadangi dėl vis dar galiojančių karantino sąlygų žiūrovų kiekis salėje ribojamas, SOFIJOS festivalio lankytojai kviečiami bilietus į spektaklius „Įstrigę“ ir „Miško internetas“ bei į portugališko fado muzikos koncertą įsigyti iš anksto internetu www.tiketa.lt. Daugiau informacijos apie festivalį www.sofijosfestivalis.lt ir fb paskyroje.

 

Festivalio renginiai:

Liepos 4 d. 11 val. ir 14 val.

     „Taško teatro“ interaktyvus edukacinis spektaklis vaikams, PREMJERA

     „Miško internetas“ *, rež. Loreta Vaskova

Liepos 5 d. 18 val.

     Atviros DIZAINO DIRBTUVč–S su bendruomene

     „Kulių žemėlapis, kaip jį mato kuliškiai“

Liepos 6 d. 22 val.

     Filmas ant vandens – Mindaugo Survilos dokumentinis filmas SENGIRč–

 

Liepos 7 d. 19 val.

     Menininkės Jazmina Cininas (Australija) autorinės parodos „Eglė ir geležiniai vilkai“ atidarymas

Liepos 8 d. 19 val.

     Kūrybinės stovyklos metu sukurto kūrinio iš ciklo „Trijų kultūrų ir Čiurlionio  susitikimas“ pristatymas. Dalyvauja „Taško teatro“ aktoriai ir pianistas Rokas Zubovas.

Liepos 9 d. 19 val.

     Portugališkas FADO „Portucalis“

     ANA LAINS (vokalas), Valentim Filipe (portugališka gitara ir akordina),

     António  Fernando Costa Neto (klasikinė gitara) *

Liepos 10 d. 10 val.- 12 val.

TEATRALIZUOTAS KULIŲ JOMARKAS: menininkų, dizainerių, amatininkų ir bendruomenės mugė; gatvės cirkas, V. Mickevičius ir kt. Lietuvos karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestro pasirodymas (vad. E. Miknius);

Klaipėdos lėlių teatro interaktyvi edukacija vaikams „Lėlių teatro magija“

Liepos 10 d. 18 val.

Klaipėdos jaunimo teatro spektaklio ĮSTRIGč˜ (rež. A. Shilling) premjera*

 

Liepos 11 d. 13 val.

Klaipėdos koncertų salės choro „Aukuras“ KONCERTAS Kulių bažnyčioje

„Laiškai Sofijai“ (vad. A. Vildžiūnas)

Liepos 11 d. 17 val.

Klaipėdos jaunimo teatro spektaklio ĮSTRIGč˜ (rež. A. Shilling) premjera*

 

 

*Bilietai į pažymėtus renginius platinami per „Tiketą“. Prieš renginius bilietai parduodami nebus.

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.