Kuliškių išvykos

2020-08-12

Rugpjūtį Kulių krašto bendruomenės „Alantas“ nariai pasitiko vienos dienos išvyka į Panevėžio ir Biržų rajonus. Įgyvendinant Plungės rajono savivaldybės Kaimo rėmimo specialiosios programos iš dalies finansuojamą bendruomenės projektą „Kaimo verslas Panevėžio – Biržų rajonuose“ buvo aplankyti du skirtingus verslus vystantys privatūs ūkiai.

Įdomi patirtis bendruomenės narių laukė Panevėžio rajone, Trakiškyje, Janinos Krikštaponienės sraigių ūkyje. Šis ūkis gyvuoja jau dešimtmetį. Verslo pradžioje buvo nemažas būrys sraigių auginimo entuziastų, tačiau nesėkmės ir nemaža finansinė našta nulėmė, kad Janinos sraigių ūkis išliko vienintelis. Moteris pasakodama apie sraiges juokėsi – tikriausiai tai lėmė didelis jos užsispyrimas. Papasakojusi sraigių auginimo ir priežiūros subtilybes ji pakvietė sėsti prie stalo ir ragauti iš sraigių mėsos pagamintų užkandžių. Ne vienam tai buvo iššūkis, bet patiko.

Popiet autobusas pasuko į Biržų rajone, Mockūnuose, įsikūrusį levandų ūkį. Nors ūkis įkurtas paprastame kaimelyje tarp niekuo neišsiskiriančių laukų, o levandų žydėjimas jau ėjo į pabaigą, tai nesutrukdė pasijusti tarsi Prancūzijos Provanse. Ūkio šeimininkė supažindino su levandų ir kitų čia žaliuojančių augalų auginimu bei priežiūra. Pasirodo, ūkyje gaminama įvairi produkcija – hidrolatai, muilai, druskos – juos galėjo išbandyti ir kuliškiai. Vakare keliauninkai užkopė į Kirkilų apžvalgos bokštą ir pasidžiaugę vaizdais iš aukštai pasuko link namų. Ši pažintinė – mokomoji kelionė tik patvirtino jau seniai žinotą tiesą – duoną valgyti gali iš bet ko, jei tik turi didelį norą, aiškų tikslą ir pakankamai užsispyrimo.


Plungės rajono Kulių krašto bendruomenės „Alantas“ informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.