Kovo 22-oji – Pasaulinė vandens diena

2013-03-21

 

     Pasaulinė vandens diena mūsų šalyje minima nuo 2000-ųjų. Lietuva – viena iš nedaugelio pasaulio valstybių, kuri turi dideles gėlo vandens atsargas ir, Aplinkos ministerijos duomenimis, ir yra vienintelė Europos Sąjungos valstybė, centralizuotam tiekimui naudojanti tik gerai apsaugotą nuo taršos vandenį . Plungės rajone 2011 m. UAB „Plungės vandenys“ centralizuotai tiekė vandenį 26 644 gyventojams, o nuotekų tvarkymo paslaugas teikė 21 079 gyventojams.

     Vanduo mūsų gyvenime yra labai svarbus. Jis yra svarbiausia žmogaus audinių ir organų sudedamoji dalis, dalyvaujanti daugelyje fiziologinių procesų ir sudaranti apie 70 proc. žmogaus kūno masės. Įprastinėmis sąlygomis žmogus per dieną praranda apie 2,5 litro vandens, o dirbdamas sunkų fizinį darbą per karščius – nuo 6 iki 10 litrų per dieną. Vanduo būtinas taip pat ir mūsų higienai, poilsiui, pramogoms. 

     Daugelis mūsų vandenį seniai pakeitėme kava, arbata, limonadais, tačiau gėrimai, kuriuose yra kofeino, ne papildo vandens atsargas organizme, o atvirkščiai, – jį iš ten išvaro. Per dieną organizmas praranda apie 2,5 – 3 litrus vandens: apie 1,5 litro išsiskiria su šlapimu, dalis išprakaituojama, iškvėpuojama, pašalinama su išmatomis.

     Nustatyta, jog kūdikio organizme yra 75 proc. vandens. Senstant mažėja ląstelių sugebėjimas absorbuoti vandenį , ir jo belieka vos 55 proc. Kai organizme ima trūkti vandens – prasideda į vairūs negalavimai, suglemba oda.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.