Kovo 20-oji – Tarptautinė frankofonijos diena

2015-03-18

        Kovo 20-ąją pasaulis mini Tarptautinę frankofonijos dieną. 2015 metais – jau keturiasdešimt penktąjį kartą.

        Frankofonija – tai kultūrų dialogas, pasaulio taikos ir žmogaus lygių teisių bei laisvių propagavimas. Prancūzų kalba yra devintoji pagal paplitimą ir kartu su anglų kalba vartojama visuose penkiuose žemynuose. Prancūzų kalba yra antroji oficiali Europos Sąjungos institucijų kalba.

        Frankofonija – tarptautinė organizacija, vienijanti šalis ir regionus, kurių kalba yra prancūzų arba kur ši kalba yra paplitusi. Lietuvos ir Prancūzijos asociacijos Plungės skyrius, Plungės viešoji ir Miesto bibliotekos pristato renginius, skirtos Frankofonijos dienai paminėti.

        Kovo 20 d. (penktadienį ), 16.30 val., Viešojoje bibliotekoje laikrodinėje, (Parko g. 7) bus pristatoma interaktyvi Prancūzų instituto parengta paroda „14 – 18“, skirta Pirmojo pasaulinio karo šimtmečiui (1914 – 2014) paminėti. Tai naujos koncepcijos paroda, kurią sudaro klasikinės afišos su grafiniais QR kodais. Afišose pateikiami tik grafiniai elementai ir datos, o parodos turinys prieinamas lankytojams naudojant išmaniuosius telefonus arba planšetinius kompiuterius. Atsisiuntus aplikaciją IF 14-18, specialiai sukurtą ir pritaikytą parodai, lankytojai gauna turinį , nuskenavę QR kodus. Aplikacijos pateikiamos 6 kalbomis, tarp jų – prancūzų, anglų ir vokiečių.

        Kovo 27 d. (penktadienį ), 16.30 val., Plungės miesto bibliotekoje (J. Tumo – Vaižganto g. 81, II a.) kviečiame žiūrėti filmą „Edith Piaf. Rožinis gyvenimas“. (Edith Piaf – mažasis pasaulio stebuklas nuostabiu balsu!..).

        Maloniai laukiame visų plungiškių Frankofonijos renginiuose. Taip pat siūlome į sijungti į Prancūzijos – Lietuvos asociacijos Plungės skyriaus veiklą, kur kartu į domiai praleistume laiką.

 

Bibliotekos inf.


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.