Kovo 13 – oji – Pasaulinė inkstų diena

2013-03-12

 Kovo 13–oji visame pasaulyje minima kaip Pasaulinė inkstų diena. 2013 metų jos  tema yra  – „Ūmus inkstų nepakankamumas”.

 Plungės rajone 1000 gyventojų tenka 111,45 sergančiųjų urogenitalinėmis ligomis, jomis  dažniau serga vyresnio amžiaus moterys.

 Daugeliui tikriausiai kyla klausimas, kuo žmogaus organizme svarbūs inkstai? Atrodo, jie tokie maži – vos kumščio dydžio, bet yra reikalingi kenksmingoms medžiagoms, vandens ir druskų pertekliui šalinti, be to, jie svarbūs mūsų kaulams ir kraujo ląstelėms, taip pat reguliuoja kraujo spaudimą. Gera inkstų funkcija  būtina sveikatai palaikyti.

 Åªmus inkstų nepakankamumas – tai staigus, per kelias valandas ar dienas išsivystęs inkstų funkcijos sutrikimas, lydimas uremijos (būklė, kai kraujyje padaugėja kreatino, šlapalo). Dažniausia ūmaus inkstų funkcijos nepakankamumo priežastis – inkstų kraujotakos sutrikimas. Tai gali į vykti, netekus daug skysčių (gausiai vemiant, viduriuojant, nudegus dideliam odos plotui, nukraujavus ir pan.), esant širdies nepakankamumui (miokardo infarktui, perikarditui irk t. sutrikimams), sepsio, šoko metu, sunkių širdies, plaučių, pilvo organų operacijų metu. Inkstų funkcija gali sutrikti dėl pačių inkstų ligų  ar sutrikus šlapimo nutekėjimui.

 Åªmaus inkstų nepakankamumo simptomai:

* dusulys;
* pykinimas;
* apatija;
* aukštas kraujo spaudimas;
* tinimai;
* širdies nepakankamumas;
* širdies ritmo sutrikimai;
* vėmimas;
* sąmonės netekimas;
* kvėpavimo sutrikimai;
* šlapinimasis po truputį ;
* visiškas šlapimo nebuvimas;
* traukuliai;
* psichikos sutrikimai;
* sumažėjęs šlapimo kiekis.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.