Kovo 13 dieną Plungės kultūros centre – satyrinis farsas „Vardan tos“ (N 14)

2018-03-06

Kovo 13 d. 18 val. Plungės kultūros centre vyks Šiaulių dramos teatro dviejų dalių satyrinis farsas VARDAN TOS  (N 14) pagal Petro Vaičiūno pjesę  PATRIOTAI.

Vardan tos  (N14)

Dviejų dalių satyrinis farsas

pagal Petro Vaičiūno pjesę PATRIOTAI

 

Spektaklio trukmė   2 val. 50 min.

Režisierius  Aidas Giniotis.

Kompozitorius  Vytautas Leistrumas. 

Scenografė ir kostiumų dailininkė  Ramunė Skrebūnaitė.

 

VAIDINA:

1.      Liuba – Inga Norkutė

2.      Liucija – Inga Jarkova, Martyna Gedvilaitė

3.      Ona – Eglė Stanišauskaitė

4.      Napoleonas Lietuvis – Aurimas Pintulis

5.      Petras Velykis – Aurimas Žvinys

6.      Jotautas Kristautas – Aidas Matutis, Anicetas Gendvilas, Jurgis Marčėnas

7.      Paulius Labutis – Sigitas Jakubauskas, Antanas Venckus

8.      Henrikas Zauerzeinas – Anicetas Gendvilas, Eimantas Bareikis

9.      Giedotojai – Severinas Norgaila, Danguolė Petraitytė, Dalius Jančiauskas, Juozas Bindokas

 

Petras Vaičiūnas (1890-07-11–1959-06-07) – poetas, dramaturgas, vertėjas, vienas žymiausių lietuviškojo repertuaro kūrėjų tarpukario Lietuvoje (parašė daugiau kaip 20 pjesių). Į teatrą žiūrėjo kaip į pilietinio ir moralinio auklėjimo priemonę, savo veikaluose gvildeno aktualias tautines, socialines ir moralines problemas, kūrė psichologiškai pagrįstus personažus. Jo pjesėms, nepaisant kritiškos tikrovės analizės, būdinga gyva reakcija į laikmečio aktualijas, dinamiškas veiksmas, šmaikštūs dialogai.

Pjesė ,,Patriotai“, parašyta 1926 metais ir tais pat metais pastatyta Valstybės teatre (Kaune) legendinio režisieriaus Boriso Dauguviečio, ilgai repertuare neišsilaikė, nes nepatiko valdininkams. 1954 metais komediją pervadinęs „Ekscelencijos“ mėgėjiškai pastatė aktorius Balys Lukošius. Pjesė buvo panaudota ir kaip LRT kino filmo scenarijus 1980 metais. Paskutinysis pastatymas teatro scenoje 2008 metais režisieriui Jonui Vaitkui pelnė Auksinį scenos kryžių. O 2016 metų žiemą Lietuvos kino teatruose pristatoma dramaturgo, žurnalisto bei scenaristo Mindaugo Nastaravičiaus filmo premjera – komedija „Patriotai“, sukurta Petro Vaičiūno to paties pavadinimo pjesės „Patriotai“ motyvais.

Spektaklyje „Vardan tos“ kūrybinė grupė meistriškai žongliruoja moralės ir amoralumo, patriotiškumo ir prisitaikėliškumo, meilės ir naudos kamuoliukais. Režisierius Aidas Giniotis nesislepia už modernaus teatro širmos, atvirai pareiškia, kad spektaklis gerokai kitoks – drastiškas, šmaikštus ir, įspėja, skirtas suaugusiems, t. y. tinkamas asmenims nuo 14 metų.  

Scenoje matysite geriausius Valstybinio Šiaulių dramos teatro (ir ne tik jo) aktorius. Jie, persikūniję į tarpukario (ir ne tik jo)  Lietuvos veikėjus, privers Jus ir save pamatyti iš šono. Atpažinti seniai pažįstamą būdą Lietuvos. Pamatyti, kaip tautiečiai seniau gyveno, o gal ir dabar tebegyvena. 

Apdovanojimai:

2017 m. 33-ojo profesionalių teatrų festivalyje (Rokiškis) –  specialus festivalio žiuri prizas (300 eurų)  Valstybiniam Šiaulių dramos teatrui už originaliosios lietuvių dramaturgijos puoselėjimą spektaklyje „Vardan tos“ pagal Petro Vaičiūno pjesę „Patriotai“ (rež. Aidas Giniotis). 

2016 m. profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalio „Pakeleivingi 2016“ – ryškiausios aktorės prizas Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorei  Ingai Norkutei už Liubos Lietuvės vaidmenį spektaklyje „Vardan tos“ (rež. A. Giniotis) pagal P. Vaičiūno pjesę „Patriotai“.


Plungės kultūros centro informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.