Kovo 11-oji Plungėje: šventos Mišios, šaulių priesaika ir daug šokių

2024-03-19

Plungė, kaip ir visa šalis, šventė Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 34-ąsias metines. Šventiniuose renginiuose, kurie vyko Plungės šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, prie Laisvės paminklo, Senamiesčio aikštėje ir Plungės kultūros centre, dalyvavo Plungės rajono savivaldybės vadovai – Savivaldybės meras Audrius Klišonis, vicemeras Žydrūnas Purauskis, Savivaldybės administracijos direktorius Dalius Pečiulis, pavaduotoja Jovita Šumskienė.

„Prieš 34 metus Aukščiausioji Taryba–Lietuvos Atkuriamasis Seimas priėmė sprendimą ir tas sprendimas – istorinis. Istorinis tuo, kad vėl atkurta nepriklausoma Lietuvos valstybė. Valstybė, kurios piliečiais esame. Tai yra garbė, atsakomybė ir galimybė kiekvienam iš mūsų kurti save, savo šeimą, savo artimą aplinką ir mūsų valstybę. Lietuva, Latvija, Estija – valstybės, kurių žmonės panoro atsiskirti nuo šalies, kurią vadinome Tarybų sąjunga, ryškiai pasikeitė, atotrūkis didžiulis. Ir keičiasi ne tik mūsų aplinka, keičiamės ir mes patys, ypatingai – mūsų vaikai. Jie džiaugiasi tuo, kad šiandien yra laisvos Lietuvos vaikai. Visi mes šiandien esame kitokie – esame laisvos Lietuvos, garbingos šalies piliečiai“, – Kovo 11-osios proga plungiškius sveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

Šventės išvakarėse Plungės rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Jurga Venckuvienė kartu su Plungės skautais vyko į Lietuvos Respublikos Seimą, kur jiems buvo perduota gėlių puokštė, skirta Plungėje palaidoto 1990 metų Kovo 11-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro dr. Bronislovo Lubio atminimui pagerbti. Šiandien Savivaldybės meras Audrius Klišonis, vicemeras Žydrūnas Purauskis ir administracijos direktorius Dalius Pečiulis šią puokštę padėjo ant a. a. Bronislovo Lubio kapo, esančio vidurinėse miesto kapinėse.

Šventiniai renginiai pradėti šv. Mišiomis Plungės šv. Jono Krikštytojo banyčioje. Lietuvai itin brangios ir svarbios šventės proga tikinčiuosius sveikino Savivaldybės meras Audrius Klišonis ir Plungės parapijos klebonas dekanas Vytautas Gedvainis.

Pamaldas užbaigę „Tautiška giesme“, plungiškiai rinkosi prie Laisvės paminklo. Ten – dar vienos iškilmės – gausus būrys šaulių ir jaunųjų šaulių ištarė priesaikos žodžius Lietuvai. Juos pasveikino ir ryžtingu sprendimu džiaugėsi Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės vadas Julius Svirušis.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną trankiai švęsti kvietė Plungės kultūros centras. Dar prieš renginį ir mažieji, ir suaugusieji plungiškiai buvo raginami mokytis šokių žingsnelių, o Kovo 11-ąją jungtis į bendrą „Laisvės šokį“. Į kvietimą atsiliepė šimtai žmonių, kurie šiandien Senamiesčio aikštėje, mojuodami trispalvėmis, susiliejo į darnią šokėjų jūrą.

Kovo 11-osios renginiai užbaigti 19-uoju tarptautiniu liaudiškų šokių festivaliu „Laisvės vaikai“, kurį organizuoja Ilonos Baltikauskaitės vadovaujamas Plungės kultūros centro šokių ansamblis „Suvartukas“.

Pilnutėlei žiūrovų salei koncertavo net aštuoni kolektyvai: savo tautinius šokius pristatė temperamentingasis kolektyvas, atvykęs iš tolimojo Sakartvelo, du kolektyvai iš kaimyninės Latvijos, šokėjai iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šakių ir, žinoma, Plungės „Suvartukas“.

Baigiantis renginiui, sveikindamas kolektyvus ir dėkodamas jų vadovams, Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis sakė: „Ačiū mūsų kultūros centro „Suvartuko“ šokėjams, energingajai vadovei Ilonai Baltikauskaitei, kad galim taip prasmingai švęsti Laisvę. Ačiū mieliems svečių kolektyvams ir jų charizmatiškiesiems vadovams, sugebantiems kultūroje auginti ateitį ir prasmę.“

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.