Konkurso „Kamštelių vajus 2015” simbolis – Niekučių šeima – keliauja per Lietuvą

2015-06-03

         Šių metų konkurso simbolis  – Niekučių šeima – nuo šiandien stovi Užupio Menų inkubatoriuje. Mėnesį stovėję Konstitucijos prospekte, Niekučiai pradėjo savo kelionę po Lietuvą. Konkurso organizatoriai planuoja Niekučius vežti per visą šalį , primindami ir ragindami rinkti plastikinius butelių kamštelius ir dalyvauti jau ketvirtus metus vykstančiame konkurse „Kamštelių vajus“.

         „Perkėlėme Niekučius iš Konstitucijos prospekte esančio Lietuvos vaikų ir jaunimo centro kiemo, nes vasarą Užupyje juos gali pamatyti daugiau žmonių – čia labai daug turistų. Dar nebuvome pastatę Niekučių skulptūrų, tik atvežę į kiemą, kai pro šalį einantys užsieniečiai pradėjo rodyti didžiulį susidomėjimą ir fotografuotis su Niekučių šeima. Kviečiame juos plastikinių butelių kamštelius į mesti į skulptūras. Tai ir atraktyvi, ir funkcionali, ir daug klausimų apie Žemės ateitį kelianti skulptūra“, – pasakoja skulptūrą sukūrusi kitokio dizaino studijos „Absurdo idėjos“ į kūrėja dizainerė Jurgita Jakubauskaitė .

         Viešosios į staigos „Draugiški šeimai“ steigėja, konkurso sumanytoja ir organizatorė Birutė Jakučionytė sako: „Paskutinėmis mokslų metų dienomis dar kartą norime priminti visoms Lietuvos mokymo į staigoms, visiems darželiams, bendruomenėms, kad vasaros atostogas praleistų naudingai – rinktų plastikinius butelių kamštelius ir nepamirštų savo komandos užsiregistruoti šių metų konkursui. Prieš mėnesį paskelbtame konkurse jau užsiregistravo arti šimto komandų. Pernai konkurse dalyvavo du šimtai komandų, ir surinkome beveik aštuonias tonas kamštelių. Manau, kad šiemet surinksime beveik dvigubai daugiau.“

         Konkurse  „Kamštelių vajus“ yra renkami visi kieto plastiko, neperšviečiami, spalvoti HDPE kamšteliai nuo gaiviųjų gėrimų ir vandens. Kai kurios talpos ir buteliai turi iš HD plastiko pagamintus dangtelius ir kamštelius, tačiau ant jų turi būti parašyta dvi raidės HD arba keturios raidės HDPE,  arba skaičiukas „2”. Netinka lankstūs, skaidrūs kamšteliai ir dangteliai (nuo majonezo kibirėlių, šampano, stiklainių), netinka kamšteliai nuo skalbiklių ir ploviklių, ant kurių yra raides PP ar bet kokios kitos raidės ir skaičiai. Visi surinkti kamšteliai turi būti švarūs ir be jokių šiukšlių.

         Šiemet konkurso finalas vyks net dvylikoje Lietuvos miestų. Juose bus į rengti kamštelių surinkimo punktai: spalio 6 d.  – Utenoje, spalio 7 d.  – Panevėžyje, spalio 8 d. –  Joniškyje, spalio 9 d.  – Mažeikiuose, spalio 12 d. – Plungėje, spalio 13 d. – Šilutėje, spalio 14 d. –  Kelmėje, spalio 15 d. – Kaune, spalio 16 d. – Marijampolėje, spalio 19 d. –  Alytuje, spalio 20 d. – Druskininkuoe, spalio 21d. – Vilniuje.

         „Visų miestų, kuriuose vyks konkurso finalas, savivaldybių administracijos noriai jungiasi prie konkurso ir organizuoja savo miestuose masinius kamštelių rinkimus per į vairius miesto renginius. Žinau, kad Druskininkuose sujudęs visas miestas. Sako, kad ir Utenoje jau neberasi nė vieno numesto kamštelio – visi surinkti. Šiemet ne tik atskiros komandos, bet ir miestai nori važytis vieni su kitais. Manau, kad spalio mėnesį bus labai į nirtinga kova“, – dalyvių aktyvumu džiaugiasi konkurso organizatorė B. Jakučionytė.

         Konkursas „Kamštelių vajus 2015” tęsis dar penkis mėnesius. Užsiregistruoti konkursui galima iki rugsėjo 10 dienos interneto svetainėje  www.kamsteliuvajus.lt .

 
Konkursą remia VšĮ „Žaliasis taškas“


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.