Konkursinė apžiūra „Tradicija šiandien“

2015-01-29

         2015 metais Lietuvos liaudies kultūros centras vykdys konkursinę apžiūrą „Tradicija šiandien“, skirtą Etnografinių regionų metams. Ja siekiama skatinti miestų ir rajonų savivaldybes, bendruomenes, į vairias valstybines ir visuomenines institucijas saugoti, palaikyti savo regiono, miesto ar miestelio tradicinių švenčių gyvybingumą, padėti geriau pažinti savo krašto tradicijų ypatumus, ieškoti į vairesnių renginių organizavimo formų.

         Konkursinės apžiūros „Tradicija šiandien“ pagrindiniai vertinimo kriterijai siejami su kultūrinio ir istorinio paveldo apsauga, šiuo atveju – bendruomenės pastangomis išsaugoti ir atgaivinti švenčių, darbo papročių regioniškumą, unikalumą, specifiškumą, reliktiškumą. Bus atsižvelgiama į tai, kaip šios tradicijos puoselėjamos ir perduodamos jaunesniajai kartai.

         Kviečiame į konkursinę apžiūrą „Tradicija šiandien“ aktyviai į sijungti kultūros darbuotojus, bendruomenių narius, seniūnus, draugijas, organizacijas ir pavienius entuziastus, kurie sutelktų kaimo ar miesto bendruomenę, skatintų natūraliai besitęsiančias tradicines kultūrines apraiškas kaimuose ar miesteliuose, giminėje ar net šeimoje.

         Paraiškas, kuriose turi būti nurodyta numatyto kultūrinio renginio ar reiškinio data, planas, trumpas aprašymas, reikia pateikti Lietuvos liaudies kultūros centro Papročių ir apeigų poskyriui (Barboros Radvilaitės g. 8, LT-01124 Vilnius; tel. 85 2612939, el.paštas tradicija@llkc.lt) iki 2015 m. vasario 15 d.

         PRIDEDAMA. Konkursinės apžiūros „Tradicija šiandien“ nuostatai, 2 lapai.

 

Kultūros ir sporto skyriaus informacija


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.