Konferencijoje „Šiuolaikinės turizmo plėtros tendencijos Lietuvoje“ buvo pristatytos ir Plungės turizmo vystymo perspektyvos

2011-04-28

 

      Balandžio 22 dieną Klaipėdos universitete vyko nacionalinė mokslinė konferencija „Šiuolaikinės turizmo plėtros tendencijos Lietuvoje“. Renginys  skirtas Sveikatos mokslų fakulteto Rekreacijos ir turizmo katedros 10-ties metų jubiliejui paminėti. Katedros darbuotojų pasveikinti bei skaityti praneÅ¡imų atvyko ne tik Klaipėdos universiteto akademinė bendruomenė bei studentai, bet ir svečiai iÅ¡ Valstybinio turizmo departamento, Vilniaus  miesto, BirÅ¡tono savivaldybės,  kitų Lietuvos universitetų. Jubiliatus sveikindami, svečiai  dėkojo Katedros bendruomenei už aktyvų ir  nuoÅ¡irdų bendradarbiavimą, jos vedėjai AuÅ¡rinei Armaitienei – už suburtą ir iÅ¡saugotą puikią komandą, kuri jau 10 gyvavimo metų stebina savo veiklos rezultatais.

     Konferencijoje buvo pristatyta nemažai įdomių ir naudingų praneÅ¡imų. Vienas  jų – „Lietuvos turizmo politika“. Å io praneÅ¡imo tikslas – iÅ¡analizuoti Lietuvos turizmo politikos raidą XX-XXI a. PraneÅ¡ime nuskambėjo skaudi mintis, kad Lietuvoje nėra suformuotas galutinis turizmo valdymo valstybės lygmeniu modelis, kad Lietuva sukūrė neblogą institucinę sandarą valstybiniu mastu valdyti turizmo plėtrą, tačiau optimalios institucinės formos paieÅ¡kos tebevyksta iki Å¡iol. Kitas iÅ¡ įdomesnių  praneÅ¡imų buvo „Turistinės traukos vietovių rinkodaros planavimo aspektai“. Jo autorius  daugiausiai  analizavo, kaip sukurti ryÅ¡kų turizmo objekto įvaizdį, kuris pritrauktų didesnius turistų srautus, kalbėjo apie rinkodaros priemones – kokios  turistinės traukos vietovėse veikiančių organizacijų ir paslaugas teikiančių įmonių paslaugos ir produktai turėtų būti pateikti vartotojui ir kaip tai daryti. Įdomūs ir giliai turizmo padėtį analizuojantys buvo kitų mokslininkų praneÅ¡imai: „Turizmo valdymas: globalinis ir lokalinis aspektai“, „Užsienio turistų į Lietuvą atvykimo aktualijos ir tendencijos“, „MiÅ¡ko, kaip žmogaus rekreacinės veiklos substrato, suvokimo ir savybių prioriteto kaita Lietuvoje XX amžiuje“ ir kt.

     Konferencijoje buvo puiki  proga plačiam klausytojų ir specialistų būriui pristatyti projektą „Per Plungę – į Platelius“. Tuo pasinaudojo Plungės rajono savivaldybės administracijos darbuotojos: Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Rasa JonuÅ¡ienė ir Kultūros ir sporto skyriaus specialistė Gintarė Gurevičiūtė. Konferencijos dalyviams ir sveciams buvo pateikta visa informacija  apie  pažintinio pėsčiųjų ir dviračių tako nuo Plungės iki Platelių projektą.  Klausytojams ne tik buvo paaiÅ¡kinta, kad Å¡io projekto tikslas – sujungti Plungės miesto ir Žemaitijos nacionalinio parko turizmo marÅ¡rutus, bet visi buvo kvieciami  pakeliauti  pėsčiomis, dviračiais ar automobiliais nuo Plungės aplink Platelių ežerą. Seminaro dalyviai noriai klausėsi ir kitos pažintinės informacijos apie  Plungės miesto ir rajono lankytinas vietas, juolab, kad, vykstant pro Å¡alį, čia visada verta sustoti ir pamatyti ne vieną įspūdingą objektą ar vietovę.
    
Parengė
Kultūros ir sporto skyriaus specialistė Gintarė Gurevičiūtė
    
    

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba