Konferencija „Aš ir blaivybė mano aplinkoje“

2014-03-24


       Plungės suaugusiųjų švietimo centras kartu su vyskupo M. Valančiaus Vilkaviškio vyskupijos blaivystės sąjūdžio Kazlų Rūdos skyriumi organizavo projekto BLAIVI TAUTA – LAISVA TAUTA  konferenciją  „Aš ir blaivybė mano aplinkoje“.

       Konferencijos metu buvo kalbama apie narkomanijos ir alkoholizmo problemas, svaiginamųjų medžiagų vartojimo tendencijas Lietuvoje ir Plungėje, apie pagalbą šeimoms, kurių artimieji serga priklausomybių ligomis. Plungės trumpalaikės globos centro direktorius Gintaras Armalis pristatė centro veiklą. Konferencijoje pranešimus skaitė Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ priklausomų asmenų bendruomenės „Aš esu“ vadovas kunigas K. Dvareckas, įmonės  „Inesa“ savininkas A. Klišonis, asociacijos  „Laisvas žmogus“ prezidentė Tatjana Sčiurina, Kazlų Rūdos pradinės mokyklos mokytoja  metodininkė, programos  „Linas“ lektorė Dalia Kriščiūnienė. Projektą pristatė Vilkaviškio vyskupijos blaivystės sąjūdžio  Kazlų Rūdos skyriaus pirmininkas Algirdas Jankauskas. Konferencijos metu buvo kalbama apie tai, kad ugdymo įstaigose reikia daugiau kalbėti apie blaivybę, reikalingas tėvų švietimas. Aptartos sveiktos priežiūros įstaigų problemos, dirbant su benamiais ir priklausomybių turinčiais žmonėmis. Socialiniai pedagogai, klasių auklėtojai, socialiniai darbuotojai pageidavo susipažinti su prevencine programa  „Linas“.

       Centre jau vyko seminaras „Suaugusiųjų dialogas“. Jame dalyvavo Plungės trumpalaikės globos centro, Vaikų globos namų, Socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai, kai kurių mokyklų socialiniai pedagogai. Ateityje planuojami  mokymai socialiniams darbuotojams ir socialiniams pedagogams. Bus suformuota viena  „Suaugusiųjų dialogo“ grupė, kurios nariai mokysis spręsti aktualias problemas: piktnaudžiavimo svaigalais, smurto šeimoje prevencijos, neįgalaus namiškio priežiūros, vienišumo ir pan.

       Visas projekto BLAIVI TAUTA – LAISVA TAUTA veiklas finansuoja Europos socialinis fondas.

 

Plungės suaugusiųjų švietimo centro direktoriaus pavaduotoja metodinei veiklai Laima Galvanauskienė


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.